פורום
ניווט בפורום

טיפול שורש בשני שלבים

ציטוט

שלום,

הגעתי למרפאת שיניים עם שן קדמית מודלקת ונשלחתי לבצע טיפול שורש בשני שלבים:

1) חבישה במיימת הסידן בין ישיבות בשן מזוהמת
2) טיפול שורש בשן

(ולאחר מכן כמובן, מבנה, כתר זמני וכתר אקריל)

עקב מחסור בתורים אמרה לי המזכירה שניתן לבצע את טיפול השורש כשלוש שבועות לאחר החבישה. כאשר הבעתי בפני הרופאה את חששותי, הרופאה טענה שלא ניתן לקבוע לפני כן מסיבה כלשהיא הקשורה לטיפול. זאת לאחר שהודעתי שאם זמן הטיפול אינו סביר אני דורש את כספי חזרה ואפנה לרופא אחר שיכול לטפל בי בזמן סביר.

כעת, כשבוע לאחר החבישה אני חש כאב אז בשן. רציתי לדעת:

1) האם אכן יש סיבה רפואית לאחר חבישה במיימת הסידן בגינה יש להמתין כמספר שבועות לאחר הטיפול בשן? (נראה לי מאד לא סביר בהתחשב במצבי העכשווי)
2) האם קביעת טיפול שורש כשלוש שבועות אחרי חבישה זהו צעד סביר?
3) האם הכאב שאני חש לאחר הטיפול דורש התייחסות רפואית מיידית? האם יש בכך סכנה לשן? '

תודה,

ליאור

ציטוט

אענה באופן כללי, שכן איני יודע כמובן מה ה מצב במדוייק אצלך בפה:
מטפלים במיימת הסידן למשל כאשר יש דלקת או זיהום קשה בשן, ואי אפשר לסיים את טיפול השורש בישיבה אחת.
החומר מונח בתוך תעלות השורש ויש להמתין זמן מה, לפי החלטת הרופא - לפחות שבוע. לעיתים 2-3 שבועות. לעיתים לאחר טיפול אחד כזה אפשר לסיים את טיפול השורש ולעיתים יש לבצע שוב חבישה במיימת הסידן ולהמתין עוד זמן מה.
לגבי כאב - הגיוני אם יש זיהום קשה בשן זו. הזיהום לא חולף במיידי והדלקת לא מתרפאת במיידי. כדאי לא ללעוס על שן זו בינתייםץ
לגבי החלטה מעודכנת ומדוייקת - יש להתייעץ עם הרופא המטפל. הוא זה שגם מחליט אם לתת תרופות בנוסף לטיפול, כמו משככי כאבים או אנטיביוטיקה, והוא זה שיקבע כמה טיפולים יש במיימת הסידן עד שאפשר לסיים.

כל טוב,

התחברות

בודק...