פורום
ניווט בפורום

האם יש טעם להמשיך ולחכות לריפוי מתום 6 ח' לאחר ג"טש?

ציטוט

שלום דר גיא,
לאחר תום 6 ח' מגט"ש 48 .
יש כאבים למגע עדין ,בעת דיבור . קלינית ורנטגנית הכל תקין , (חניכיים ללא כיסים או דלקת כולל ב48. בניקוש ומגע גס לא כואב, רק במגע עדין כמו לשון בעת הגיית האות ק למשל, כמו כן תחושה של טעם מר בפה (שהרופא לא מתייחס לספמטום זה).
לא רואה טעם לגשת לאנדודונט או לסיטי ,כיוון שזאת שן בינה. וגם ככה השקעתי בה לא מעט,אבל אם צריך עוד לחכות מוכנה להמשיך ולסבול את זה.
האם לנסיונך עדיין יש סיכוי לריפוי ?(בת 50 בריאה לא מעשנת). האם ההמתנה הממושכת תקשה על העקירה אם תהיה אבחנה ?
ושאלה נוספת-
האם שן לאחר ט"ש קשה או קלה יותר לעקירה או אין הבדל?
תודה רבה

ציטוט

שן שכואבת לאחר חצי שנה דורש החלטה מקצועית כיצד להמשיך - המשך מעקב או להפנות למומחה לטיפולי שורש, להחליט שהשן סדוקה וצריl לעוקר, לטפל בחניכיים אם הן הבעייה - בקיצור, צריך התייעצות חוזרת עם רופא השיניים ולהסביר שכך קשה לך להמשיך וצריך המלצה על המשך מעקב או על החלטה טיפולית.
אגב אם לעקור - אין הבדל בין עקירה עם טיפול שורש או בלי.
כל טוב,

ציטוט

שלום דר גיא,
1. תודה
2. קלינית ורנגטנית הכל תקין !. חניכיים במצב מעולה
3. המלצת הרופא להמשיך מעקב חצי שנה
4. האם מלבד הכאב המעצבן המתנה כזו יכולה להזיק?
5. שוב תודה לך על הסבלנות

ציטוט

אני שמח לשמוע שהרופא בדק אותך קלינית ורנטגנית והכל תקין, וגם החניכיים. אם כך וההמלצה שלו היא לעקוב עוד 6 חודשים, ושאין חשש בכך, הרי בוודאי שאני ממליץ לבצע את הנ"ל.
אין תחליף לבדיקה יסודית של הרופא האישי שלך.
כל טוב,

ציטוט

עשיתי את הטיפול אצל רופא שעושה ט"ש. בדיקה כללית אני עושה אצל רופא אישי שלי שאומר שהסיכוי לריפוי אחרי תקופה כזו הוא קלוש..האם נתקלת במקרים שלקח שנה לריפוי? או שרק מחכים לעדות רנטגנית לעקירה, כי אז מה לי לסבול. אם יש ניקוב זה כבר היה אמור לבוא לידי ביטוי רנטגני?
ותודה (התשובות רק בשבילי לא משתמשת בשימך לכלום)

ציטוט

בהחלט ייתכן שריפוי ייקח זמן ממושך, ואם הרופאים לא מאבחנים בעייה מסויימת שאפשר לטפל בה ולא חושבים שיש צורך לבצע עקירה - אזי כדאי לבצע את המלצתם של מעקב בלבד. איני יועד מה הייתי ממליץ או מאבחן בעצמי, הרי זה רק פורום באינטרנט...

כל טוב

ציטוט

שלום דר גיא,
אז לתפישתך ולנסיונך כמה זמן עלי לחכות לריפוי לפני לוותר ולעקור
תישעה חודשים?
שנה ?
כמה זמן נחשב ט"ש נכשל אם יש כאבים במגע גם ללא ממצאים קליניים או רנטגניים?
חבל לעקור את השן אם אכן מדובר בריפוי איטי מצד שני אם יש פתולוגיה חבל לסבול
אז כמה זמן נראה לך סביר שאם עדיין כאבים למגע לקבוע עקירה?
ותודה רבה לך שוב!

ציטוט

הביטי, איני יודע מה אני הייתי מאבחן או ממליץ במקרה הספציפי שלך. ולכן שוב בזהירות אני אומר שאם הרופא לא מוצא שום פתולוגיה, והרגישות בשן זו לא ממש משגעת אותך ומשבשת את חייך, הייתי ממתין עוד. לעומת זאת אם זה כן משגע אותך ומציק לך - או לשנות את תוכנית הטיפול, או לעקור. אבל באמת שאין איזו תשובה חד משמעית.

כל טוב

ציטוט
ציטוט

התחברות

בודק...