פורום
ניווט בפורום

דלקת בשן

ציטוט

לצערי אני צריכה להוציא שן עם דלקת חריפה (זה וודאי, שני אנדודונטים אמרו) אני לא מעוניינת להוציא את השן... האם יש בעיה להשאיר את השן בפה (אני אמצא פתרון לכאבים) ומעכשיו בשאר השיניים כבר כשיהיו בעיות קטנות אטפל?
אשמח לשמוע "כן"
עקירות זה כואב...
תאיר

ציטוט

חד משמעית לא להשאיר שן אשר 2 אנדודנטים קבעו שאי אפשר להציל. 3 סיבות:
1. נטילת כמויות גדולות של תרופות גורם לנזק בריאותי וכן היווצרות זני חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה
2. מתישהו הדלקת והזיהום יהיו ברמה כזו ששום תרופה לא תעזור, והנ"ל גם עלול לסכן חיים.
3. גם נזק מקומי לעצם הלסת יש לקחת בחשבון, בגלל הדלקת, בהמשך תהיה פגיעה גם בעצם הלסת וגם בשיניים הסמוכות

כל טוב,

ציטוט

הם קבעו כך משום שהשן במצב שלא תעמוד בשיקום.
כלומר לפי מה שהבנתי אפשר לטפל בדלקת אבל אז תהיה בעיה לשקם כי היא חלשה נורא.
האם יש בעיה לעשות טיפול שורש לשן הזו בלי לשקם?
וכל כמה זמן אם הדלקת תחזור אז אני יטפל בה מקומית..
זו שן שכבר שנים יש בה בעיה ואני כבר לא משתמשת בה הרבה זמן...
כך שלא יפריע לי לא לשקם.
אני פשוט נורא נרתעת מעקירות אני לא מסוגלת..
לא אכפת לי להישאר בלי שן כי אני גם ככה לא משתמשת בה מפריע לי רק התהליך של העקירה. זו שן טוחנת למטה היא לא מתנדנדת וממש יציבה וגם זריקה למטה היא ממש כואבת..
אני יודעת שזה לא סיבה לא לעשות טיפול אבל אולי אפשר לעשות משהו אחר כמו טיפול שורש..
אני גם צעירה מלעקור שן כזו.. אנשים בגילי עוקרים שיני בינה ולא שן כזו..

ציטוט

אני שוב מדגיש - איני יכול לאבחן דרך האינטרנט מצב כזה, ולכן אסביר שוב בכללי - השארת שן שהיא במצב דלקתי ו/או מצריכה עקירה - עלולה לגרום לנזקים מקומיים, נזקים מערכתיים (פגיעה בשיניים אחרות או עצם הלסת), ועלולה גם לגרום לנזק רפואי.
הפחד מעקירה מובן, אבל לעיתים אין ברירה, וכדאי לטפל בצורה הנכונה ולא להתחמק. אם המצב יוחמר תצטערי שלא טיפלת בזמן.

כל טוב,

ציטוט

תוכל להמליץ לי על רופא מומחה, לא משנה אזור שעל מילה שלו אי אפשר להתווכח? כלומר אם הוא יגיד לי שחייב להוציא את השן אז מבחינתי זו תהיה המילה האחרונה.. אני פשוט חייבת למצוא פתרון למצב שלי... ואם הפורום לא ממליץ על רופאים אני מתנצלת מראש.
ונכון שאני לא מגזימה? עקירה של שן טוחנת תחתונה היא אחת הכואבות? וגם הזריקה שם קשה? תודה

ציטוט

איני יכול בפורום להמליץ על רופא כלשהו, אבל תוכלי לבחור רופא במנוע החיפוש בדף הבית שלנו לפי איזור מגורים ולפי התמחות.
ולא, שן טוחנת לא כואבת יותר מהאחרות, ובוודאי יש רמה מסויימת של כאב, אבל מתישהו תצטרכי לעקור אותה וחבל על כל שאר הנזקים והכאבים שכבר מניתי בתשובות הקודמות.
בהצלחה

התחברות

בודק...