פורום
ניווט בפורום

חור בשן

ציטוט

כמה זמן לוקח לחור ממש קטן שמצריך עכשיו סתימה פשוטה להפוך לטיפול שורש? יותר משנה?

ציטוט

תלוי בהרבה מאוד גורמים, כמו תזונה, הרגלי צחצוח, גנטיקה, כמה באמת החור קטן או שהוא מחביא מתחתיו נזק גדול ועמוק... לא לחכות ולא להזניח, תמיד עדיף לטפל בהקדם האפשרי, לעיתים הנזק יהיה גדול ומיותר, לעיתים יהיו כאבים וזיהום מיותרים, ותמיד תמיד הטיפול יהיה יותר יקר ויותר מסובך. חבל.

פנה בהקדם לרופא השיניים האישי שלך לטיפול.

כל טוב,

ציטוט

אני טס עוד שלוש שבועות לתקופה ארוכה לחו"ל.. יש לי כל כך הרבה דברים לסגור בזמן הזה ורופא שיניים זה לא ברשימה... אין לי זמן לזה עכשיו זה ייקח ממני יום שלם שאני לא אהיה מרוכז בכלל יום שלם יישרף לי! זה תוקע את כל התוכניות... חשבתי לטפל אולי כשאני יחזור משם והרופא הזה התחיל לאמר לי שזה יכול אולי להגיע לשורש... הוא לא היה בטוח... לכן שאלתי כמה זמן זה בממוצע לוקח.. תחשוב שהייתי אצל רופא עם חברה שלי ובכלל בשבילה הלכנו הוא בדק לי סתם שן אחת שביקשתי כי אני מרגיש משהו מוזר בצורה של השן ולא עשיתי את הסתימה באותו יום כי לא יכולתי מעכשיו לעכשיו... חוץ מזה שאין לי בכלל רופא שיניים שהוא שלי וייקח לי זמן למצוא (הייתי אצל רופא של חברה שלי ולא יודע אם בא לי אצלו). אני ממש בבעיה! אז באמת השאלה אם כשיש עכשיו חור קטן קטן תוך תשע חודשים יכול להגיע לשורש?? הרופא הזה אמר לי במפורש ואני מצתת "אל תדאג זו סתימה קטנה חור קטן בשניה אני עושה את זה". אני מאמין שבאמת זה קטן והוא לא אמר לי את זה כדי להרגיע ולשכנע אותי לעשות... לא מנסה להתחמק נשבע שאין זמן איזה באסה י-אללה!!

ציטוט

אני לא יכול לנהל במקומך את הזמן שעומד לרשותך... סתימה "קטנה" תיקח חצי שעה עד שעה לטיפול, בטוח שיש לך את הזמן הזה...
לא הייתי נוסע לחו"ל כשברקע יש בעייה באחת השיניים או יותר. לך תדע למי בכלל לפנות ואיך אם יתעורר מקרה חרום בחו"ל

כל טוב,

ציטוט

תקשיב לי אל תדחה את הטיפול!!! אני גם הייתי צריך סתימה באיזו שן ואמרתי לעצמי מה סתימה עכשיו מה הקשר למי יש כוח לזריקה ומקדחה! לא הלכתי ואחרי שמונה חודשים התחילו לי כאבים אחי. בהתחלה קלים ואחרי כמה זמן חזקים כוכבים ראיתי! רצתי לרופא והוא אמר טיפול שורש שלוש תעלות! והוא עשה לי טיפול עזרה ראשונה שהיה עם זריקה! (נראה לי לקח לו אותו זמן שלוקח לעשות סתימה וזה רק טרום טיפול) כבר חודש אני אוכל את הלב שיכלתי לגמור עם זה ברבע שעה ועכשיו אני צריך לבוא כמה פעמים לרופא! לפחות שש זה ממש ארוך כי יש גם מבנה (שזה בורג בתוך השן כי בטיפול שורש מוציאים לך את כל הבפנוכו של השן) וכתר! וזה גם מלא זריקות וזה טיפול כואב מאוד וקודחים לך שעה בשן ממש עמוק! עזוב, שמע לי, זה ברוך רציני! אין לי חשק לטפל אבל אם אני לא יעשה את זה אז חייב לעקור אחרת הכאבים יחזרו (עברו אחרי העזרה ראשונה) וזה כאבים כאבים אחי... קניתי כבר את כל הבית מרקחת! ואז כשעוקרים צריך לשים שתל שזה ממש סיוט ממש שמים לך בורג במקום השן! ולא דיברתי על הפאן הכלכלי! שמע לי סיים עם זה בסתימה הייתי מתחלף איתך עכשיו! כיף לך אחי

ציטוט

אני שבוע הבא יתחיל לפתור את הבעיה הזו... הבעיה שאין לי מזל בדברים האלה ועם המזל שלי דווקא עכשיו לפני הטיול של החיים שלי אני יגלה מלא בעיות בשיניים! אין לי ספק בכלל... אבל עדיף לא לקחת סיכון לטיפול שורש
תודה דוקטור.
ולשני שהגיב, דבר ראשון ענית לי בדיוק את התשובה שחיפשתי שכן יכול להיות טיפול שורש אחרי שמונה חודשים.. דבר שני, משתתף בצערך חבר.... אני ילמד מהטעויות שלך.. אבל אתה בטוח שאין לך ברירה חוץ מטיפול שורש או עקירה? שום משכך כאבים לא עוזר לך? לא נשמע לי הגיוני אחי.. במקומך הייתי מברר! וגם לדעתי טיפול שורש יותר כואב מעקירה (סליחה שאני מלחיץ אבל עשיתי פעם אחת). אז כבר עדיף לעשות עקירה ולהישאר בלי שן (רשמת שלוש תעלות וזה אני יודע שזה שן אחורית ואף אחד לא רואה) וכך בטוח גם לא יהיו לך כאבים בשן כי אין שם שן! מבין? אחרי טיפול שורש הכאבים יכולים לחזור לך! אם זו היתה שן קדמית הייתי ממליץ לך טיפול שורש אם אין ברירה כי שתל יותר כואב מטיפול שורש.. תחשוב על זה... שבת שלום!

ציטוט

הדבר היחיד שצדקת בו בהסבר שלך אליי זה ששן 3 תעלות זו שן אחורית.. 😉 אתה יכול להיות בטוח שעשיתי מחקר על המצב שלי וטיפול שורש הכי כדאי.. כן באסה וכואב אבל אין ברירה אחרת כי חייבים
שיהיה שבוע טוב ובהצלחה

התחברות

בודק...