פורום
ניווט בפורום

היי

ציטוט

היי אני בת 15 והרופא שיניים רוצה לעשות לי טיפול שורש השבוע רציתי לשאול אם זה בסדר בגיל שלי לעשות טיפול כזה והאם זה לא ישפיע על השן כשאני יהיה יותר מבוגרת בקיצור האם כדאי לי לעשות וגם אם טיפול שורש זה כואב כמו שכולם אומרים? תודה

ציטוט

הי. טיפול שורש מבצעים למשל כאשר יש חור עמוק מאוד שהגיע עד לעצב בחלק הפנימי בשן ויש דלקת בעצב. בתחילה נותנים זריקת הרדמה כמו לפני סתימה למשל, כך שאין כאבים.
לאחריו הרופא צריך להחליט איך אפשר לשקם את השן והחור העמוק שהיה בה - ע"י סתימה או ע"י כתר.
כל טוב

ציטוט

שלום עוד שלוש שאלות:
1) לא ענית לי האם כדאי לי לעשות את הטיפול עכשיו בגיל שלי
2) הזריקה שעשו לי בסתימה לא כאבה לי בכלל אפילו לא הרגשתי האם זה בדיוק אותה מחט?
3) מצד אחד הרופא אומר לי לדאוג טיפול שורש זה לא כואב בכלל וגם אתה כתבת את זה אבל מצד שני הוא אומר לי לעשות את הטיפול עם גז צחוק וכך פחות יכאב לי... אז אני מבינה מזה שטיפול שורש זה עדיין כואב אחרת למה צריך גז צחוק? ואם הגז צחוק לא יעזור?
תודה

ציטוט

א. לגבי מתי לעשות - לא ממש תלוי בך, אלא בעומק של החור ובמצב - דהיינו אם הרופא קבע שהטיפול המתאים הוא טיפול שורש - לבצע בהקדם לפני שתתעורר דלקת חזקה וזיהום וכאבים.
ב. לגבי מחט וזריקה - אותה מחט, אותה זרקיה, אבל יכל להיות בטכניקה שונה - לכל איזור ולכל מצב יש טכניקה של הרדמה שמתאימה
ג. גז צחוק או לא? אני תמיד בעד, כי האפקט מוריד לחץ ומוריד כאב, סוג של שלווה ונינוחות. לא חייבים.

כל טוב

התחברות

בודק...