פורום
ניווט בפורום

שאלתי כמה פעמים בכמה מקומות

ציטוט

היי שאלתי כמה פעמים בכמה מקומות... ואף פעם לא ענו לי ישירות... ואני עדיין לא מבינה את הסאגה הזו...
אז בבקשה אם תוכל לענות לי... אני צריכה לעקור שן טוחנת שעשתה בעבר טיפול שורש..
אני יודעת על הסיכונים אם אני לא יעקור... יכול להיות לי זיהום, אבצס ואיבוד עצם לסת...
זיהום ואבצס כבר היה לי ואני יכולה לטפל בזה עם תרופות... או שפשוט לסבול קצת... יש לי כוח סבל סבלתי הרבה עם השיניים...
בקשר לאיבוד עצם לסת- הבנתי שזה חשוב שיהיה אם אני ירצה לשים שתל בעתיד.. אבל אם נגיד אני יחליט לא לעקור אז אני גם לא ישים שתל כי תהיה שם שן (כי לא עקרתי).. אז מה אכפת לי מאיבוד עצם? ואם בסוף כן אעקור (אם יהיו סיבוכים נדירים וכאלה) אז מקסימום אשים תותבת במקום השן... משום מה העקירה מפחידה אותי יותר מהסיכונים של לא לעקור... הסיכונים האלה לא מפחידים אותי כל כך...
תעזור לי להבין
תודה יום טוב
אם משנה הגיל אז אני בת 25

ציטוט

עניתי לך על השאלות האלו כבר מספר פעמים. נא לקרוא את תשובותיי הקודמות, הן לא השתנו

כל טוב

ציטוט

התשובה שלך פעם שעברה היתה: "הנזק שנגרם לעצם הלסת מסוכן בהרבה מאשר לעקור וחבל".
זה לא מסביר לי למה צריך עצם לסת אם אני לא מתכננת שתלים אחרי שאעקור... כלומר, מה מפריע לי נזק (חוץ מכאבים שלא אכפת לי לסבול קצת).... אני לא מבינה עד הסוף מה זה נזק לעצם הלסת...
באמת שאני רוצה לטפל, אני רק רוצה להבין מה האפשרויות שלי, ולהבין את הסיבה שעומדת מאחורי..
אף אחד עדיין לא ענה תשובה לשאלה שלי (או שפשוט שאני פשוט לא מבינה...)
המצב שלי ממש מתסכל אותי ואני בוכה בגללו הרבה... אף אחד לא מבין את מה שאני מרגישה...
באמת שאני רק רוצה להבין ואז אולי אני יילך לטפל... אז בבקשה ממך...

ציטוט

שוב - כשיש זיהום שנמשך כרונית הדלקת עלולה לפגוע גם בעצם הלסת ולגרום לנסיגתה או היעלמותה או היווצרות פגמים בה. את זה לא מרפאים על ידי אנטיביוטיקה אלא על ידי טיפולי שורש (אם עוד אפשר להציל את השן) או עקירה - כדי שהעצם תתרפא וכדי שלא ייגרם נזק גם לעצם שמסביב לשן הסמוכה.
וכמובן שזיהום כרוני הינו עלול גם להחמיר ולסכן חיים, ושימוש כרוני באנטיביוטיקה גם לבסוף יהפוך אותה ללא יעילה ואז זיהומים יתפתחו בקלות יותר.

כל טוב

התחברות

בודק...