פורום
ניווט בפורום

כאבי שיניים

ציטוט

שלום התחילו לי כאבי שיניים בכמה שיניים בפעם אחת.. הכאבים האלה באים גם באמצע הלילה למרות שכשאני הולכת לישון אני שותה משכך כאבים. שמעתי שאם יש כאבי שיניים הטיפול הוא לא סתימה רגילה אלא טיפול שורש. וסתימות זה בדרך כלל כשאין כאבים.... הבנתי שאם יש כאבים אז זה לא טוב והטיפולים יותר קשים...
אבל זה מוזר לי כי אף פעם לא עשיתי טיפול שורש והיו מקרים שכאב לי וכן עשו לי סתימה רגילה... מה שאמרו לי זה נכון או לא?
עשיתי צילום פנורמי שלשום ושלחתי למכר של מכר שהוא סטודנט לרפואת שיניים שנה אחרונה והוא אמר שקשה לראות בתמונה בוואטסאפ אבל עם כל הקושי הוא מזהה שני שורש... אבל חייב לראות את הפה במקביל לצילום אז יכול להיות שהוא טועה...
יש לי כאבי שיניים ביותר משני שיניים... בכולם בגלל שיש כאבים צריך טיפול שורש??
אני יוכל להעלות את הצילום הפנורמי לפה ותאמר לי מה אתה רואה פליז? אני צריכה לדעת לפני שאני הולכת לרופא מה מחכה לי...

ציטוט

לא מבצעים בדיקה דרך האינטרנט או מייל/ וואטסאפ וכולי. בדיקה יסודית ותוכנית טיפול בהתאם נעשית רק לאחר שילוב של בדיקה במרפאה + בדיקת צילומי רנטגן מתאימים (פנורמי לא מתאים למה ששאלת) + סיפור המקרה מהמטופל.
לגבי כאבים - ממש לא נכון מה ששמעת, יש הרבה פעמים שיש חורים עמוקים ולא כואב בכלל, ויש פעמים שחורים קטנים מאוד מציקים.
במילים אחרות - לקבוע תור לרופא איכותי אישי ולבצע בדיקה יסודית. הוא גם יסביר לך את המצב בכל שן ושן, ואת תוכנית הטיפול.

כל טוב

ציטוט

כן הסטודנט גם אמר בהתחלה שכדאי לעשות צילום סטטוס...
לזה גם הכונה שלך?
בעצם זהמורכב משלושה דברים: צילום, סיפור המקרה ובדיקה אמיתית של רופא.. אני יכולה ללכת לעשות את הצילום הזה... ובקשר לסיפור המקרה- אין לי סיפור מיוחד, הסיפור הוא שיש לי כאבי שיניים כבר חודש... מה עוד צריך לדעת?
ואז נשאר לי הבדיקה עצמה במרפאה... שלפי מה שאני רואה אין משהו מיוחד בשיניים שלי, אני לא מבינה גדולה בנושא הזה אבל למה לא מספיק להסתכל על צילום סטטוס שיישלח..? אם יש חורים יראו אותם בצילום, לא? לא נעים לי לבקש מהסטודנט עזרה, כי הוא לא אהב את זה פעם שעברה... לכן אני בפורום, אני רוצה לדעת מה המצב שלי בערך לא חייב מדויק, להבין בגדול את המצב שלי ואחר כך לבחור במה לטפל

ציטוט

עניתי לך ואני אומר שוב - בדיקה מקצועית כוללת גם את צילומי הרנטגן (למשל סטטוס + נשך) וגם בדיקה קלינית, שבה רואים צדדים אחרים של השיניים ואת החניכיים.יש חורים שרואים רק בבדקיה הקלינית, ויש חורים שרואים רק בצילומי הרנטגן. תלוי באילו צדדים של השיניים, למשל.
אל תחפשי קיצורי דרך ואל תבקשי בדיקות "חפיף" לא מקצועיות.

כל טוב

התחברות

בודק...