פורום
ניווט בפורום

טיפולי שיניים

ציטוט

היי רציתי לדעת האם יש קשר בין זה שכשהייתי ילדה לא הקפדתי בכלל על צחצוח שיניים (הייתי מצחצחת כשבא לי וזה היה ככה עד גיל 15 בערך, היו יכולים לעבור שבועות בלי צחצוח, מה שכן, לרופאי שיניים הייתי הולכת ועשיתי הרבה מאוד טיפולים) לבין זה שעכשיו בגיל 26 אני נצרכת להרבה טיפולי שיניים.... כל פעם אני יוצאת מהרופא כשהפה שלי תקין וכל חצי שנה עד שנה אני עושה סתימות כי לדעת הרופא שלי השיניים שלי חלשות ... האם זה קשור לילדות? כיום (שנים) אני מקפידה מאוד על צחצוח, חוט דנטלי, ביקורים במרפאה על מנת לא להגיע לעוד טיפולי שורש. אבל מסתימות אני לא מצליחה להימנע.... יש דרך לתקן את מה שהיה?

ציטוט

בהחלט יש קשר לנזקים שהשיניים עברו בהיותך צעירה ונהגת כפי שתיארת, וכמובן לכל שן שעברה טיפול יש נזקים מצטברים וכן בלאי של הטיפול עצמו, למשל סתימה ישנה שנשברה וכולי.
עוד עצה חשובה - מכיוון שאת צעירה וכבר הספקת "לצבור" נזקים רבים בשיניים, כדאי לחשוב על הגברת הביקורים אצל השיננית לצורך ניקוי + מניעה + איבחון מוקדם + הדרכה בהיגיינה אוראלית ובתזונה שאולי הינה גם מזיקה בפני עצמה.
יש גם קשר גנטי אבל הוא פחות משמעותי.
כל טוב,

ציטוט

בהחלט יש קשר לנזקים שהשיניים עברו בהיותך צעירה ונהגת כפי שתיארת, וכמובן לכל שן שעברה טיפול יש נזקים מצטברים וכן בלאי של הטיפול עצמו, למשל סתימה ישנה שנשברה וכולי.
עוד עצה חשובה - מכיוון שאת צעירה וכבר הספקת "לצבור" נזקים רבים בשיניים, כדאי לחשוב על הגברת הביקורים אצל השיננית לצורך ניקוי + מניעה + איבחון מוקדם + הדרכה בהיגיינה אוראלית ובתזונה שאולי הינה גם מזיקה בפני עצמה.
יש גם קשר גנטי אבל הוא פחות משמעותי.
כל טוב,

התחברות

בודק...