פורום
ניווט בפורום

שאלה: ניתוח מתוכנן והקשר לבריאות הפה

ציטוט

יש לי ניתוח עוד חודש בהרדמה מלאה (לא קור לשיניים). עוד שבוע וחצי יש לי טרום ניתוח. אמרו לי שהמרדים יעשה לי בדיקה פיזית.. בין היתר יבדוק את השיניים (?!?!). מה הבדיקה כוללת? מה הקשר לשיניים? חוששת כי השיניים שלי לא משהו.. מה ההשלכות אם הפה שלי לא בריא? כלומר, בשביל מה הוא בודק את זה ועל מה זה משפיע?

ציטוט

הסבר מפורט תצטרכי לקבל מהרופא האישי שלך ו/או מהרופא שיבצע את הניתוח. באופן כללי - הפה (והשיניים, והחניכיים, והלשון וכולי) הם חלק מהגוף, לא איבר נפרד. זיהום בפה (למשל הרבה מוקדי ריקבון בשיניים, דלקות חניכיים וכולי) גם יגרמו לחשש לחדירת חיידקים מהפה אל זרם הדם ולאיברים שונים בגוף, מצב שעלול להיות מסוכן כאשר יש איבר חולה אחר. בפירוש אינספור מחקרים פורסמו (כולל באתר שלנו) על הקשר בין בריאות הפה ותוחלת החיים, הסכנה להפלות בהריון, אלצהיימר, מחלות לב, מחלות כליות, סוגי סרטן שונים ועוד.) 

ציטוט

תודה על התשובה. השאלה אם בגלל שיש לי בעיות שיניים יידחו את הניתוח? אני מתה להיות אחריו וחיכיתי חודשיים.. זה גם ככה מלווה בלחץ ומתח.. אם היו אומרים לי לפני על השיניים הייתי מתכוננת... לא ידעתי... תוך שבוע וחצי אני לא יכולה לסיים את כל הטיפולים הרבה זמן לא עשיתי טיפול. הניתוח הוא ניתוח בעיניים אני לא מבינה את הקשר...

ציטוט

בהחלט ייתכן שאם יש בעיות קשות של שיניים וחניכיים ידחו את הניתוח, אך תשובה מלאה על כך מעבר למה שרשמתי מקודם יוכלו לתת הרופאים האישיים שלך ולא אני

ציטוט

תודה!

ציטוט

מסתבר שהבדיקת שיניים שלפני הניתוח זה בגלל שבהרדמה כללית יכניסו לי צינור לגרון.. ויש סיכון שהשיניים הקדמיות יישברו לי... אז הוא רצה לראות אם הן חזקות או לא.. ובדק את הפה כדי לראות איך הכי כדאי לנתב את הצינור הזה... הוא הגיע למסקנה שהשיניים חזקות וסיכוי קטן שיישברו. מעניין אותי מאוד מה היה קורה אילו השיניים היו חלשות והיה סיכון מוגבר לשבר שלהם- לא היו מכניסים לי צינור? הצינור הזה זה אחד הדברים שיותר מפחידים אותי בתהליך. ביקשתי לוותר על זה אבל התעלמו מהבקשה...

ציטוט

אי אפשר לבצע ניתוח בהרדמה כללית ללא צינור הנשמה שמוחדר לקנה הנשימה ויבטיח המשך נשימת חמצן, וכן יפחית היסכון לבליעת גוף זר תוך כדי הטיפול וכולי.

התחברות

בודק...