פורום
ניווט בפורום

בקשה לפנים משורת הדין

ציטוט

יש אפשרות להעלות צילום פנורמי ולשאול 2 שאלות ספציפיות... ? הייתי אצל רופא שיניים והוא לא ידע לאמר לי כמה דברים.. שלח אותי למחלקת כירורגיית פה ולסת בבית חולים. הוא רשם בהפנינ שיש כמה דברים לא ברורים בצילום שלי.. (כתב עם סימני קריאה) והוא אמר לי לבקש לראות את ראש המחלקה שם.. התור עוד חודשיים ואני ממש ממש מודאגת..
ובאמת יש לי שתי שאלות קטנטנות..

ושאלה נוספת- בעיה במפרקי הלסת טופס 17 תופס לבית חולים? או רק באופן פרטי?
תודה..

ציטוט

מצטער, אין זה מקצועי לאבחן לפי צילום רנטגן באינטרנט. אם הינך מוטרדת מבעייה רפואית וזמן ההמתנה למרפאה ציבורית הינו ארוך, תוכלי לגשת למרפאה פרטית לייעוץ בהתאם למקרה 

ציטוט

פשוט מפחדת שיש לי גידול..
הוא אמר שיש משהו לא ברור מעל שן 28.
אני מתמודדת עם גידול אחד ליד המח וזה מספיק לי ולכן אני לחוצה..
הוא אמר שאין לו את הכלים לאבחן אותי ולעזור לי ולכן הפנה.
השיניים שלי בסדר גמור- אין בהם שום בעיה.

הוא גם אמר שמתחת לשיניים 36-37 יש לי צפיפות עצם- מה זה?

התפנה תור עוד שלושה שבועות אז הקדימו לי.. לפחות זה

ציטוט

כפי שרשמתי בתשובה הקודמת, יהיה זה לא מקצועי ואף רשלני לנסות לקבוע איבחון דרך האינטרנט, ולהמחשה גם הרופא שבדק אותך פיזית אינו יכול כרגע לקבוע אבחנה. שמחתי לשמוע שהקדימו לך את התור, איחולי בריאות שלמה 

ציטוט

עכשיו יצאתי ממרפאת פה ולסת.. הביקור היה בדיוק שלוש דקות.. לא מאמינה שהשקעתי מהזמן. הוא אמר שלפי הפתיחה של הפה אין לי בכלל קליקים... (כשאני חושבת על פתיחת הפה אני פותחת וסוגרת בעדינות) אבל בספונטניות רוב הזמן יש לי קליקים... אמרתי לו שזה גם גורם לי לכאבים במיוחד בבקרים. אז הוא אמר שכאב כל בוקר שנמשך דקה אפשר לחיות עם זה... ולא צריך להגזים.. שאלתי אותו על מה שרואים בצילום פנורמי (הרופא כתב שיש משהו לא ברור מעל שן 28 וצפיפות עצם) והוא אמר שאין שום דבר מדאיג והכל נובע מלחץ מכמות הרופאים שביקרתי לאחרונה ולא לכל כאב קטן הולכים לרופא (יש לי גידול ליד המח... סליחה באמת..) היחס אליי היה ממש משפיל.. כאילו באתי סתם כאילו אני נהנית לבוא... כאילו אני מגזימה עם הכאבים והכל פינוק של כמה כאבים קטנים... ותאמינו לי שאני מעדיפה שלא יכאב לי.. הוא שאל שאלות והיה לי קשה לתת תשובות.. בזמן האחרון (מאז הניתוח שהיה לי לפני חודשיים.. כנראה נוירולוגי) אני מרגישה שהקליטה שלי איטית.. אז הוא צעק עליי ואמר שכל דבר מתחיל בשאלון ואני לא משתפת פעולה והוא לא מבין למה אין לי תשובות בשלוף ואני חושבת על כל דבר אם כל כך כואב לי ואני כל כך חיה את זה.. התשובה שלי היתה שאני לא ממציאה! שורה תחתונה למרות מה שספגתי אין לי פתרון לבעיה שלי כי לא לוקחים אותי ברצינות

ציטוט

ראשית צר לי מאוד שכך הרגשת בבדיקה, ובוודאי אם התנהגו איתך בגסות כולל צעקות אין זה ראוי! זכותך לקבל הסבר רפואי כדי שתביני את ההליך הרפואי ואת הממצאים והאיבחון גם אם לא קלטת בפעם הראשונה.  

שנית לגבי כאבייך, הקליקים וכולי - לחלוטין איני מקבל את הדיעה "שאפשר לחיות עם זה" ולא לרוץ לרופא וכולי. אם הינך סובלת מחריקות שיניים ומתסמונת TMD (תוכלי לקורא על כך בקישור שצירפתי) הרי שכדאי שתיבדקי ע"י רופא אחר. למשל בביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א יש מחלקה לכאבי פנים ולסתות שבה מטפלים בצורה מאוד מקצועית בנושא. 

ציטוט

המחלקה לכאבי פנים ולסתות  בביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב 

התחברות

בודק...