פורום
ניווט בפורום

חור מתחת לכתר בשן 26

ציטוט

שלום מצאו לי חור מתחת לכתר בשן 26 שעשתה טיפול שורש. עשיתי את הכתרים רק לפני שנה וזה כתר משותף גם ל 26 וגם ל 27 (שגם יש בה טיפול שורש). עכשיו אני צריכה לשבור את הכתרים לעשות חידוש טיפול שורש ולשים כתרים חדשים.. השאלה אם יקרה משהו אם אני לא אעשה את הטיפול עכשיו אבל אני כן אשמור על היגיינה אורלית של ממש.? החור יישאר אותו דבר או יגדל?
פשוט אני אומרת לעצמי שאם אני אעשה טיפול שורש עכשיו ועוד שנה שוב יהיה לי חור ושוב אצטרך עוד טיפול שורש. אז אני אדחה את זה נגיד בשנה שנתיים וכל שנתיים אעשה חידוש טיפול שורש ולא כל שנה.

ציטוט

תשובה כללית ולא איבחון מדוייק - ללא טיפול ובהקדם, החור רק ילך ויגדל והנזק לשן שכבר טופלה יחמיר. על כן לא לדחות את הטיפול ולבצע בהקדם 

ציטוט

תוכל להסביר לי בבקשה איך יכול להיות שחיידקים חדרו את הכתר?
ולמה משחת שיניים לא יכולה לחדור את הכתר ולטפל בהם?

ציטוט

חדירת חיידקים היא מחלל הפה ומהחניכיים אל איזורים בהם הם יכולים להידבק, למשל אל שולי הכתר אם אין התאמה או אם יש במשך הזמן נסיגת חניכיים, צחצוח לקוי וכולי. יש לזכור שחיידק הינו בעובי של אלפית המילימטר, וכתר אינו מעניק "חיסון" מפני חיידקים. לגבי המשחה - אם יש ריקבון שום משחת שיניים לא יכולה לרפא ריקבון. המשחה מסייעת לנו לנקות ושמור על היגיינה טובה, אך בכל זאת שימוש במשחת שיניים משפר את המצב - אך לא נותן "חיסון" וכיסוי הרמטי נגד חיידקים 

התחברות

בודק...