פורום
ניווט בפורום

שלום,נשלחתי ע"י רופא השיניים שלי לפיורדנטית לקבלת חוות דעת. שן אחת הייתי צריכה לעקור.(שן טוחנת עליונה) עקרו לי

ציטוט

שלום,

נשלחתי ע"י רופא השיניים שלי לפיורדנטית לקבלת חוות דעת. שן אחת הייתי צריכה לעקור.(שן טוחנת עליונה) עקרו לי ועכשיו מה אני עושה? אני חייבת שתל? אפשר להישאר בלי שן טוחנת?
בנוסף היא מצאה כי בשן טוחנת תחתונה עם כתר (אשר עברה טיפול שורש) מתחת מתפתחת עששת ויש להסיר את הכתר , לסדר את השן ולשים כתר חדש. יש לי שם תמיד דלקת וכאבים. רופא השיניים שלי לא ממהר לעשות זאת כי הוא טוען שיש בפעולה סיכון כמו סדק בשן ועוד. מה עושים? אני לא רוצה לאבד גם את השן הזו כמו זאת שהייתי צריכה לעקור

ציטוט

אדגיש כי מדובר בתשובה תיאורטית ולא איבחון מדוייק או תוכנית טיפול - אין להסתפק בנ"ל דרך האינטרנט.

באופן כללי:

1. אם נעקרה שן בדרך כלל יש להחליף את החסר, למשל על ידי שתל וכתר בכדי לא לפגוע בשלמות קשת השיניים או ליקויי סגר ותיפקוד מעכת הלעיסה שעלולים להיווצר במשך הזמן.  (מלבד עקירת שן בינה כלואה בעייתית, למשל)

2. לגבי עששת מתחת לכתר - באופן כללי יש להסיר את הכתר ולנסות להציל את השן - אם העששת תמשיך להתפתח השן תגיע לעקירה בכל מקרה. אם יתברר כי לאחר הורדת הכתר השן במצב שלא מאפשר להצילה (למשל סדק או עששת נרחבת מדי) ממילא תצטרכי לעקור. אבל אם לאחר הורדת הכתר ואיבחון מדוייק יהיה אפשר לבצע למשל חידוש טיפול שורש + מבנה חדש + כתר חדש, והפרוגנוזה תהיה חיובית- הרי זה עדיף מעקירה

התחברות

בודק...