פורום
ניווט בפורום

מכתשית יבשה אחרי עקירה כירורגית

ציטוט

עברתי ניתוח אפיסקטומי לפני מס חודשים בשן קדמית עליונה ובערך בערב שלאחר הניתוח הקריש דם התפרק וכל הרקמה נפתחה וגם התפרים נפתחו ואיבדתי מזה הרבה דם
מתי שהיה דימום שמתי גזה יבשה שעצרה אותו לכמה זמן אבל הוא כל פעם חזר, לפעמים אחרי שעתיים ולפעמים אחרי דקה כנראה כי הקריש כל פעם התפרק מחדש
אבל השיא היה באחת הפעמים שהדימום היה מסיבי והרגשתי דפיקות לב מהירות שאני כמעט בטוח שזה היה התקף לב ולפני איבוד הכרה
אחרי שבועיים שזה כבר היה בלתי נסבל והתפתח לי גוש/בלון ענקי של דם/זיהום שכבר היה בלתי נסבל הגעתי למרפאה שוב והוציאו לי את הגוש הזה ותפרו את התפרים מחדש ומאז הכל הסתדר תוך יומיים כאילו לא היה כלום
אני בחודש הבא אמור לעבור עקירה כירורגית של שן בינה כלואה רציתי לדעת מה הסיכוי שכל זה יקרה שוב? (שהקריש יתפרק וזה יגרום למכתש יבש ואותו הסיוט כמו בניתוח הקודם)
ואם זה יקרה האם לפנות למרפאת חירום של הקופ"ח או למוקד עזרה ראשונה שלכם או למיון בי"ח?

ציטוט

לא בטוח שהתיאור ברשמת מתאים למכתשית יבשה, וכמובן איני יכול לקבוע את האבחנה כך. יתכן גם מצב ברקע הרפואי שלך של בעייה בהיווצרות קרישי דם או התמצקותם. על כן לדעתי כדאי שהרופא האישי שלך ישקול לבצע בדיקת דם כללית והתייחסות מיוחדת לפקטורי קרישה, טסיות, מדד סוכר וכולי.  במידת הצורך אפשר להתייעץ לאחר בדיקות הדם גם עם מומחה לכירורגיה פה ולסת. 

ציטוט

ד"ר תודה הכירורג שעשיתי אצלו את האפיסקטומי אמר שהוא 20 שנה רופא ולא נתקל במקרה כמו שלי שכל הרקמה נפתחה ונוצר שם כמו בלון דם אולי זה באמת בעיה של הקרישה בדם
מה אני צריך לעשות במקרה הזה? לפי מה שהבנתי חייבים לעקור וכמה שיותר מהר כי השן קרובה מדי לעצם מצד שני אם המקרה שהיה באפיסקטומי יחזור על עצמו גם בעקירה זה מסוכן לי מדי (איבוד יתר של דם)

התחברות

בודק...