פורום
ניווט בפורום

שן 37 שעברה טיפול שורש לפני 4-5 שנים +כתר ומבנה לאחר עששת גדולה שגרמה לקירות מאוד דקים בשן, לאחר נסיון הצלה של השן

ציטוט

שן 37 שעברה טיפול שורש לפני 4-5 שנים +כתר ומבנה לאחר עששת גדולה שגרמה לקירות מאוד דקים בשן, לאחר נסיון הצלה של השן בוצע טיפול שורש וסתימה לבנה .לפני חודש נוצרו לי כאבים חזקים מאוד בשן לאחר צילום, הרופא טען שיש לי דלקת חריפה בשן ויש לעקור את השן ולהשתיל עצם ונתן לי אוגמנטין למשך שבוע.

לאחר יעוץ עם רופא אחר טען שדווקא יש סיכוי מסויים להציל את השן,וכשפניתי למומחית טיפול שורש טענה שיש סדק ויש לעקור בהקדם.

לאחר מכאן פניתי לרופא אחר ואמר שיש צורך בעקירה עים הטיפול הנ"ל

*כתר על גבי שתל חרסינה על גבי מתכת

*מבנה ע"ג שתל-MIS

*עקירה כירורגית
*השתלת עצם מלאכותית

*צילום פנורמי דיגיטלי

*צילום פנורמי דיגיטלי לאחר השתלה

*שתל+MIS LANCE

לאחר מכאן פניטי לייעוץ אצל רופא מס 2

והטיפול שניתן הוא

DITRON שתל

עקירה כירורגית

השלמת עצם

וכתר חרסינה

לאחר שראיתי שהרופאים עים טיפולים יחסית שונים פניתי למומחה לשיקום הפה וזה הטיפול שהוא המליץ

*עקירה
*שתל AB
* מבנה ייצוק לשתל שרוול פלסטיק עם GOLD COPPING
*כתר אקרילי מבושל
*כתר כרום קובלט ע"ג שתל.

עכשיו השאלות שלי הם כאלה

1.כפציינט איך אני אמור לדעת איזה טיפול לקחת עם כול רופא נותן טיפול יחסית שונה?

2.לפי הרופאים איזה טיפול נראה על פניו לפי התיאור שלי הטיפול הכי איכותי ונכון?

3.למה התכוון המומחה לטיפול שורש שרשם כתר כרום קובלט הוא התכוון לכתר ממתחת מלא כלומר בלי חרסינה ואים כן האים זה הגיוני ונכון מבחינה אסטטית ובריאה לפה?

4.האים אני יכול להתאים לשתל זירקוניה ומה ההבדל במחיר?

5.למה המומחה לשיקום הפה לא המליץ על השתלת עצם והרופאים הקודמים כן?

6.אים אני רוצה טיפול הכי שמרני לפה ושתל הכי טוב ובריא, מה עלי לדרוש אשמח לגבי חברה ואיזה כתר מומלץ לי לעשות לאחר מכאן?

7.מה ההבדל בין השתל AB לשתל של MIS וDITRON?

ראוי לציין שאני סכרתי 20 שנה בן 30.

אשמח לעזרה וייעוץ כי האמת אני מתלבט לגבי איזה טיפול לקחת.

תודה מראש.

ציטוט

אענה באופן כללי. אין לי דרך לאבחן דרך האינטרנט או לקבוע מה מצבך ומהי תוכנית הטיפול הטובה בעיניי. נסתפק בהנחה שאי אפשר להציל את השן והיא סדוקה, ולכן יש גם דלקת בעצם ובחניכיים סביבה ויש לבצע עקירה עם או בלי השתלת עצם, ולאחר מכן השתלה דנטלית. ולבסוף כתר. חלק מהרופאים ימליצו על עקירה והשתלת עצם, חלקם יעדיפו לריפוי ספונטני של העצם ורק לאחר מכן השתלה וכולי. אין אמת מוחלטת.

לגבי סוכרת - אם הינך במצב מאוזן וההיגיינה האוראלית שלך תקינה וטובה, לא צפוייה בעייה מיוחדת. אם אינך מאוזן, החלמה מפצעים ודלקות היא איטית בהרבה ופחות צפוייה, ויש לקחת זאת בחשבון. במאמר כאן בנושא סוכרת וטיפולים דנטליים תוכל להתעמק קצת בנושא

לגבי סוגים שונים של שתלים - אין ממש הבדל בין סוגי השתלים, לכל רופא יש את החברה והסוג שהוא מעדיף. לגבי צילומים - לפני השתלות חובה לבצע גם צילום מסוג CT ממוקד לאיזור, ולוודא את מימדי העצם שבה מתכננים לשתול וכן אנטומיה של האיזור.

לגבי גתרים - אני תמיד ממליץ לבדוק עם הרופא מהו הכתר הטוב ביותר לדעתו לאחר השתלה או לאחר טיפול שורש ומבנה. רוב הרופאים בוחרים היום בזירקוניה (וגם כאן יש סוגים שונים, למשל זירקוניה טהורה או זירקוניה עם ציפוי חרסינה). לגבי הבדלים במחיר - שוב, ברור שזירקוניה יקרה יותר מכתר שהוא מתכת וחרסינה, אבל את העלויות של כל הטיפולים הנ"ל תוכל לבדוק מול הרופא האישי שלך, אין מחירון אחיד בין המרפאות.

התחברות

בודק...