פורום
ניווט בפורום

כאב בשן 11

ציטוט

שלום רב, לפני כשלוש שנים עשו לי טיפולי שורש בשיניים הקדמיות שיניים בריאות לחלוטין לצורך שיקום אסתטי . מייד לאחר הטיפול היה לי כאב בשן 11 וסברו שיש לעשות חידוש טיפול שורש ועשיתי גם את החידוש העניין הוא שמעל החניכיים בשן זאת יש לי רגישות מזה 3שנים כשאני נוגעת מעל השן . הייתי אצל מספר רופאים ועשיתי צילום cbct
והרופא לא מצא דלקת בחוד השורש אך עדיין בנגיסה של אוכל קשה יש לי כאב עמום חשבתי שמקור הכאב מגשר שיניים שלוחץ על החניכיים כשהייתי לוחצת בין החניכיים לשן היה לי כאב . ועקב נסיגת חניכיים החלפתי את הגשר באחר אך הבעיה נמשכת . הייתי אצל עוד רופא והוא ציין שיש overfeeling בשן 12 השן לידו השאלה היא האם מקור הכאב הוא בכלל בשן 12 אך הרגישות מעל השן בחניכיים היא מעל שן 11ופשוט הכאב מקרין אני אובדת עצות וכל רופא נותן לי דיאגנוזה אחרת.
מעבר לאמור אני סובלת מכאבי צוואר קשים שמקרינים גם ללסת ויש לי כאבים בשיניים כאשר אני אוכלת בצד אחד אוכל קשה מתחיל לכאוב לי עוברת לצד השני גם הכאב מתגבר בצד השני בין השיניים לחניכיים האם קשור למפרק הלסת ומול מי לבדוק? תודה

ציטוט

צר לי לשמוע. בכל אופן לתת לך איבחון באינטרנט לא אוכל לתת, ובוודאי אינו משתווה לבדיקת רופא אישי כולל צילומים עדכניים מסוגים  שונים. אוכל לתת לך רק הכוונה:

1. לגבי הכאב שיש בשן 11 - לבצע התייעצות עם רופא מומחה לטיפולי שורש (אנדודונט) וייתכן שכדאי גם עם מומחה לכירורגיה פה ולסת. יש לשלול סדק בשן, בעיית חניכיים ובעייה של טיפול שורש לא תקין - ולהחליט מהי הבעייה או "החשוד העיקרי", ולהתחיל טיפול. 

2. לגבי בעיות שלד, ראש צוואר, מפרקי לסת וכולי - במקביל לייעוץ אורתופדי ונוירולוגי בהחלט כדאי לבדוק סינדרום שנקרא TMD והשלכותיו, כמתואר במאמר זה

התחברות

בודק...