פורום
ניווט בפורום

כאב בחמיכיים מעל 26 ו 27

ציטוט

בוקר טוב! לפני שלוש שנים עשיתי שני טיפולי שורש בשיניים 26-27. אם זה משנה- עשיתי טיפולי שורש בגלל חורים עמוקים והשיניים היו בסיכון לעקירה ואנדודונט הציל ברגע האחרון אחרי ששני רופאים אמרו לעקור ואחד מהם אמר שגם אם אני אמצא רופא שיסכים לעשות לי טיפול שורש אז זה לא יחזיק הרבה.... עשיתי מבנים וכתרים וכל מה שאמרו. נשארה לי גולה לבנה קשה מעל השיניים האלה מאז אותו טיפול. לא יודעת למה.
בחצי שנה האחרונה פלוס מינוס מרגישה עקצוצים מתחת לכתרים למרות שאמרו לי שאני לא אמורה להרגיש כאב. ואחרי חודשיים כאבים הכתר פשוט נפל. הדבקתי חזרה ואז שאלתי פה בפורום כתבת לי ללכת להדביק אצל רופא שיניים.. לא ידעתי. אחרי ארבעה ימים שזה היה מודבק על ידי, רופא שיניים הדביק (קבעתי תור דחוף). אמר לי שאם הכתרים יפלו שוב אצטרך פרוצדורה להוסיף חניכיים לחביקה. הם לא נפלו אבל מאז אני מרגישה כאבים והגולה הלבנה הקשה שהיתה תמיד נהייתה נפוחה ורכה. אם מסכלים על האזור אז הוא נפוח... הכאבים נסבלים וכמעט לא מורגשים. האם לדעתך אני אצטרך לעקור את השיניים בגלל הגולה ? אני צריכה לקחת אנטיביוטיקה? לפני שלוש שנים כשהמצב היה לפני עקירה גם היתה לי גולה דומה (אבל אז היו לי כאבי תופת). עוד שבועיים יש לי תור לרופא שיניים... הכאבים לא חזקים בכלל לכן יהיה לי קשה לעקור אם אני מסתדרת איתם..

ציטוט

אני לא יכול לאבחן ולהחליט מהו הטיפול שנכון בעיניי לעשות דרך האינטרנט. או להמליץ על טיפולים תרופתיים (אגב אם יש בעייה למשל של סדק בשן אנטיבוטיקה לא תועיל). הרופא האישי צריך ביחד עם אנדודונט לקבוע מהו המצב ומהן דרכי הטיפול. לעיתים רק לאחר הסרת הכתר ו/או צילומים מיוחדים שנקראים CBCT אפשר לבצע בדיקה מלאה. ולעיתים כבר בעת הסרת הכתרים ו/או צילומי רנטגן רגילים ניתן לקבוע מהי האבחנה והטיפול המומלץ

ציטוט

לפי מה שאני קוראת אז זה באמת סדק ואז זה אומר עקירה.... תוכל להסביר לי למה אי אפשר לסתום סדק כמו שסותמים חור? אני אעשה הכל רק לא לעקור... תודה רבה

ציטוט

ברוב המוחלט של המקרים הסדקים הולכים ומתרחבים ואין ביכולתנו למנוע זאת בשימוש בחומרים שונים, הזיהום והדלקת שנילווים לכך בחניכיים ובעצם הלסת הולכים ומחמירים, וגם מסכנים את בריאות השיניים הסמוכות 

התחברות

בודק...