פורום
ניווט בפורום

רגישות בשן 11 - אפיסקטומי או עקירות?

ציטוט

הייתי שלשום אצל מומחית לטיפולי שורש לאחר שמזה שלוש שנים אני סובלת מרגישות בווסטובלום מעל שן זו כך הרופאה הגדירה זאת . בעבר עברתי טיפול שורש בשן זו ומאז הטיפול הרגשתי כאילו הכתר גבוה הלכתי לרופאה שסידרה את הכתר אך מאחר ולא עזר עשיתי גם חידוש טיפול שורש ומהחידוש טיפול שורש נהיה לי רגישות במגע בחניכיים מעל שן זו כאמור מזה כשלוש שנים. בשן 12 יש לי overfeeling אך שן 12 כלל לא מציקה לי בשן 11כאשר אני נוגעת בחניכיים מעל שן זו יש לי רגישות שמקרינה לי גם לשן עצמה וגם לאחר נגיסה קשה יש לי כאב עמום בשן זו. רופאת טיפולי השורש ביצעה צילומים ובדקה במכשיר ללא שהורידה לי את הגשר הזמני שיש לי על 6 שיניים ומצאה שאין סדק וטיפול השורש לדבריה נראה בסדר גמור בחנה את הצילומים .
היא הציעה לבצע אפיסקטומי עם אקספלורציה גם בשן 11+12 מאחר ומדובר בשן קדמית הבנתי כי צפוי גם צלקת השאלה היא אם לא עדיף לעקור את השן יש לי כעת גשר זמני של 6 שיניים ולחסוך צלקת וייתכן כי גם האפיסקטומי לא יעזור לדבריה היא הציעה אפיסקטומי על 2 השניים האם מדובר בפעולה אחת מבחינת התמחור תודה

ציטוט

ראשית המון תודה על תשובתך ופעילותך המבורכת.
האם יכול להיות מצב שבצילום cbct+ וצילומים רגילים לא רואים שום דלקת בשן 11 ועדיין יש רגישות בווסטובולום או לפי המונח שאני מבינה בחניכיים בקצה העליון של החניכיים לשן 11 יש לי רגישות בעיקר בלחיצה על החניכיים . האם נהוג לטפל בoverfeeling שבכלל נמצא בשן 12 ואין לי בשן זו שום מיחושים או רגישות . כפי שציינתי הרופאה הציעה לעשות אפסיקטומי בשני שיניים אלו למרות שבשן 12 אין לי שום רגישות ואילו בשן 11 יש לי רגישות בלחיצה על החניכיים ואף בלעיסה של אוכל קשה וכאב עמום שבא והולך.
אשמח לחוות דעתך אני חוששת שאעשה את הניתוח והרגישות כלל לא תעבור האם ניתן לגלות סדק שבבדיקה רגילה לא ראו ? תודה

ציטוט

אפילו בCBCT לא תמיד מאבחנים את כל הבעיות שיש בשן, אבל זו בהחלט תמונה מצויינת. כאמור לעיתים רק פתיחת השן מחדש ובדיקה עם מיקרוסקופ תגל סדק או תעלה צדדית, אך לא בכל מקרה זה אפשרי. אם מבצעים פיסקטומי בשן 11 כדאי לשקול בהחלט לבצע גם גירוד של הסתימה העודפת ב12 או אם יש צורך - גם אפיקטומי. תשובות מדוייקות ומפורטות תוכלי לקבל מול הרופאה האישית שלך או מול מומחה לכירורגיה / אנדודונטיה אם מפנים את המקרה 

ציטוט

הטיפול שנקרא אפיסקטומי מתואר בקישור הבא: אפיסקטומי – קיטום כירורגי של חוד השורש - כירורגיה אנדודונטית.  בהחלט אני חושב שעדיף לעשות אותו מאשר לעקור שיניים (גם אם אפשר לבצע שתלים, שיניים שטופלו היטב ישרדו זמן רב יותר, שתלים ועקירות עושים רק כאשר אין שום ברירה אחרת, וגם שתלים טובים לא יחזיקו מעמד לנצח...). לגבי צלקת - היא מאוד קטנה אם בכלל, לגבי תימחור - תצטרכי לשאול את הרופאה האישית שלך

התחברות

בודק...