פורום
ניווט בפורום

משחת שיניים

ציטוט

שלום, רציתי לנסות להשתמש במשחה מסוג XXXXXXX, אך אני חוששת שזה עלול לפגוע לי בשיניים. האם עלול להגרם נזק כל שהוא לחוזק/ ציפוי / בריאות השן? תודה..........

ציטוט

צחצוח לקוי / שגוי ושימוש מוגזם במשחה   "מלבינה" או משחה "להסרת כתמים" ואף במשחה רגילה עלול לגרום לפגיעה ושחיקה באמאייל השן, למשל

ציטוט

היי, פניתי אליהם לאחר תשובתך והם מתעקשים כי המשחה לא פוגעת באמאייל.

החומר הפעיל במשחה: sodiumfluoride 0.32% w/w (1450 ppm f

מה דעתך..?

ציטוט

החומר הפעיל הנ"ל אינו מלבין שיניים והוא נמצא במשחות שיניים שונות. כמו כן החומר שמלבין שיניים אינו גורם לפגיעה בשיניים. יש להבדיל בין משחה להסרת כתמים לבין חומר שמלבין שיניים. בכל מקרה הכוונה היא שמה שעלול לפגוע בשיניים הוא צחצוח יתר בחוזקה או מספר פעמים גדול ביום, למשל בכדי להסיר כתמים. ואחדד יותר - אפילו בלי משחה, צחצוח בחוזקה בכדי להסיר כתמים יפגע בחוזק השן. בכדי לנקות שיניים ביעילות ולמנוע כתמים יש צורך בהדרכה של שיננית או רופא שיניים בכדי לא לגרום נזקים לחוזק השן ו/או לחניכיים   

ציטוט

נא רשמי לי שוב את שם המשחה במדוייק 

ציטוט

משחת שיניים אופטיק ווייט ספרקלינג וויט של קולגייט

ציטוט

ראשית תודה רבה על התייחסותך.
שם משחת השיניים: Colgate optic white (קולגייט משחת שיניים אופטיק ווייט ספרקלינג וויט)

ציטוט

בדקתי ספציפית את זו. ראה בקישור הבא, שמשווה RDA של משחות שיניים שונות. RDA הוא מדד לעוצמת שחיקת חומר השן (אברזיביות) ע"י משחה. דרגת הRDA לפי מידע זה של שמחה זו הוא 110. 

101 – 150: high abrasive

התחברות

בודק...