פורום
ניווט בפורום

חרדה דנטלית

ציטוט

לרופא שלום, יש לי שאלה. עד לפני שנה סבלתי מ"חרדה דנטלית" מצאתי רופא טוב (הלכתי לפי ההמלצות שלכם) ועשיתי שני טיפולי שורש וכמה עקירות. אחרי חצי שנה שלא הייתי במרפאה מסתבר שיש לי סתימה נוספת רגילה ואני מרגישה שוב חרדה כאילו לא עשיתי תהליך. המזכירה במרפאה אמרה שאני ב"רגרסיה". אני לא יודעת להגיד בדיוק ממה הפחד כי אם אני מפשטת אז עברתי טיפולים יותר גרועים מסתימה אבל עדיין יש לי לחץ בגוף.. כל לילה כשאני במיטה אני מדמיינת אותי במרפאת שיניים עם פה פתוח ואני מדמיינת שעושים לי עקירות... אני חושבת אולי יש לי בעיה נפשית או משהו כי אני יודעת שהפחד שלי לא טבעי במיוחד אחרי שהייתי אמורה להתרגל. האם כדאי לי להיוועץ עם פסיכולוג?

ציטוט

אני שמח שבעקבות העצות שלנו החלת טיפולים, ושהרופא שמצאת הצליח לטפל בך. כדאי לזכור את העצה החשובה מכל - לא רק לטפל במה שלא בסדר, אלא להמשיך ברוטינות של ניקוי ובדיקה תקופתית, ולטפל בהקדם בכל בעיה חדשה. כך גם רמת הטיפולים ובמקביל גם רמת החרדה יורדות למינימום. אפשר כמובן להיעזר גם בגז צחוק, תרופות מרשם, פסיכולוג וכולי - אך אין פתרונות פלא, הכל תלוי בך ובקשר ובאמון שאת מפםתחת עם הרופא האישי, ונשמע שיש לך כזה שאת מצליחה איתו. גשי בהקדם לטיפול, וגם הביטחון והאמון ייבנו בחזרה. 

פחד מטיפולי שיניים: כיצד להתמודד עם חרדה דנטלית?

התחברות

בודק...