פורום
ניווט בפורום

שתי שאלות בעניין גשר לשתלים וסתימת LAY IN- LAY ON

ציטוט

שלום רב
1. יש לי 3 שתלים 3 3 טוחנות עליונות מצד שמאל למעלה . הרופא ממליץ לבצע גשר לשלושתן. מדובר בעוד הוצאה של 5000 שח. לטענתו הדבר ימנע שחיקה ויפזר את העומסים. מה דעתך ?
2. יש לי שן טוחנת תחתונה עם שתי סתימות גדולות שכבר בוצעו בה . הצילום מוכיח שאין איטום מושלם. חושש מטיפול שורש . מה עדיף- לבצע סתימה חוזרת חדשה על הכל או איטום ע"י LAY IN- LAY ON שנחשב יקר מאוד .
בנוסף יש לציין שאני חורק ושוחק מעט שיניים בלילה והדבר גורם לשבירת סתימות ואף לסדקים.
על התייחסותך המקצועית אודה
אורן

ציטוט

א. אם בוצעו 3 שתלים צמודים, השיקום צריך להיות בהתאם, לא? אחרת לשם מה בוצעו השתלים? 

ב. לא ראיתי צילום, לא ראיתי את המצב בתוך הפה - איני יכול להמליץ בצורה כזו על טיפול רפואי. אומר באופן כללי - יש רופאים שמתקנים מצבים כאלה עם קומפוזיטים, יש כאלו שיבצעו אמלגם, יש כאלו שיבצעו שיחזור חרסינה, ולעיתים אין ברירה ויש לבצע כתר. לכל רופא ולכל שן בפני עצמה יש שיקולים מקצועיים ועליך לקבל איבחון מדוייק

ג.  לגבי חריקת שיניים - במקרה נושא הדוקטורט שלי - מאוד ממליץ לך לבצע סד לילה שימנע או לפחות יפחית נזקים של חריקות שיניים הן לשיניים/סתימות/כתרים, והן למפרקי הלסת ושרירי הלעיסה. לשקול גם דרכי טיפול נוספות בחריקה.

חריקת שיניים (ברוקסיזם) ושחיקה, הרגלים מזיקים וכאבי פנים ולסתות -TMD - סיבות ופתרונות

התחברות

בודק...