פורום
ניווט בפורום

כאבים בשן שיש סתימה

ציטוט

לפני כשנתיים עשיתי סתימה בשן שיש בה בור שהגיע לי כמעט עד לעצם (ממש כואב).
לאחר הסתימה הפסקתי להרגיש כאב ולפני כשבוע חזר אליי הכאבים (בעיקר כשאני שותה מים קרים יש כאבים לכמה שניות).
הלכתי לרופא שיניים, שביצע לי סתימה חדשה ואמר שאם הכאבים נמשכים למרות הסתימה החדשה סימן שצריך לעשות טיפול שורש.
עבר יום מאז הסתימה שעשה לי, ואני עדיין לא יכול לשתות מים קרים ויש כאבים קלים מדי פעם.
ממה זה יכול לנבוע? והאם זה הגיוני שלמרות הסתימה שעשו לי בצבא בשנתיים האלה המצב יחמיר ? מה עליי לעשות?

ציטוט

כל עוד הרופא האישי שלך שבדק וטיפל עדיין לא קבע שיש דלקת בעצב, שמצריכה טיפול שורש, הייתי ממתין בסבלנות עד להתאוששות של השן מהטיפול: במשך הזמן הרגישות תלך ותפחת. כדאי מספר ימים לא לאכול על שן במצב כזה. אם הכאב ילך ויחמיר בצורה קשה, לגשת בהקדם לרופא האישי לטיפול שורש

ציטוט

אני משתמש במשחה לשיניים רגישות במשך כמה ימים אך גם לא רואה שינוי. הכאב קורה אך ורק כשאני שותה מים קרים או מדי פעם כאבים קטנים נורא שכמעט ולא מורגשים.
אחרי כמה זמן היית ממליץ ללכת לבדוק את הנושא יותר לעומק? רק כאשר הכאב באמת מחמיר?

ציטוט

משחה זו עוזרת במצב שיש שורש חשוף, ופחות במצב שיש סתימה עמוקה לאחר עששת עמוקה

ציטוט

חזרתי אל הרופא שלי, הוא הסתכל ולא זיהה משהו חריג.
הוא החליף לי את הסתימה שוב, ואמר שאם מקרה זה חוזר על עצמו עדיין יש לעשות טיפול שורש.
האם כדאי לעשות טיפול שורש ישר? אני שם משחת שיניים לשיניים רגישות קבוע אך זה גם לא עוזר.
חייב לציין, שאת הרגישות למים קרים אני מרגיש רק כשאני שותה מים באמת קרים ולא כואב לי בזמן לעיסה או סתם כך.

ציטוט

ראשית אשבח את הרופא האישי שלא מיהר לבצע גם הפעם טיפול שורש, ומבצע מעקב אישי על הסתימה הזו והשן הרגישה.  כך גם אני נוהג ולא צריך לרוץ ולמהר לטיפול שורש בכל מקרה מסובך או רגישות. ואסביר שוב - הרגישות הנ"ל מקורה בקירבה של החור העמוק והאיזור הפגוע אל העצב. האיזור תוקן ובוצעה סתימה עמוקה מאוד, והיא קרובה לעצב ומכאן הרגישות למים קרים, למשל. זה נורמלי לגמרי, ולאורך הזמן יש סבירות גבוהה של דעיכת הרגישות הזו ולעיתים גם היעלמות שלה לחלוטין. כמו בכל פציעה עמוקה או חבלה, לוקח זמן עד שמפסיקים להרגיש כאב. הייתי מבצע כעת טיפול שורש רק במצב של החמרה והופעת כאבים שאופיינייים לדלקת בעצב, והם כאבים ממושכים וקשים. במצב כזה כמובן יש ליצור קשר עם הרופא האישי במיידי ולהתחיל טיפול בהתאם.

התחברות

בודק...