פורום
ניווט בפורום

חניכיים מתנדנדות ועליהן גם השיניים

ציטוט

שלום, דוד שלי היה מונשם במשך תקופה לאחר תאונת אופנוע והיה לו גם שבר בלסת. הצוות בבית חולים אמר שאין טעם לטפל בשבר בלסת שהוא יתאחה לבד מכיוון שאין פעילות בפה כרגע (דיבור או אכילה). דוד שלי חרן שיניים במהלך הזמן שהיה תחת חומרי הרדמה ככה שכן היתה תנועה בפה. בכל אופן דוד שלי עדיין מחוסר הכרה עבר לשיקום וכעת שמנו לב שהשיניים התחתונות שלו שינוי מיקום בפה (ממש זזו לכל עבר) נגענו בחניכיים וראינו שהן ממש זזות כמו ג'לי ועליהן כל השיניים שפשוט נושרות מהפה לאחר התעסקות לא עדינה במיוחד עם הפה. יש דימום מנחניכיים כנראה וריח רע מאוד בצורה קיצונית. רופא פה ולסת בשיקום בדק בדיקה שטחית בלבד, לא עשה צילום לסת ולא צילום שיניים וטען שאין דלקת חניכיים ושצריך להוריד את כ-ל השיניים כדי לטפל בהיגיינה של השיניים. יש לציין שהחניכיים נפוחות מאוד מאוד (יש תמונות בצידה שתבקש) ונורא רכות. פשוט זזות בפה. יש סיכוי שההחלטה לעקור את כל השיניים בלי המשך טיפול היא פזיזה ולא כדאית? שוב נציין שדוד שלי עדיחן מחוסר הכרה ושהשיניים והחניכיים היו במצב טוב מאוד לפני האשפוז.

ציטוט

ראשית צר לימ ואד לשמוע על מצבו של הדוד, ואאחל לו החלמה מהירה ורפואה שלמה. שנית, לצערי איני יכול לאבחן ברמה הזו דרך האינטרנט וללא בדיקה קלינית וצילומי רנטגן. אך כנראה מהתיאור שלך עולה המצב שמתאר נזק בלתי הפיך לעצמות הלסת ולרקמות התומכות של החניכיים בשיניים, מה שמסביר את הניידות  הקשה ותזוזת השיניים. כל עוד הוא במצב כזה הרי שאי אפשר לדון בשתלים ובשיקום, ויש אולי צורך בעקירות כבר עכשיו כדי למנוע התפשטות הזיהום. כאמור, זהו לא איבחון מקצועי ומסתמך רק על התיאור שנתת. תשובות מדוייקות יינתנו מהרופאים המטפלים בדוד.

התחברות

בודק...