פורום
ניווט בפורום

שן חלב עומדת ליפול - SOS

ציטוט

היי, יש לי שן חלב קדמית והיא מתנדנדת מלפני כמה ימים. יש קליק - לא על קצה השורש אבל בהחלט מתנדנדת וקיים חוסר נעימות |(נזהרת עם הצחצוח והאוכל).
א. קבעתי עקירה ורציתי לשאול כמה זמן מאז שיתאימו לי מידות של תותבת או שן זמנית עד שהיא תהיה מוכנה? שאדע כמה זמן עליי להחזיק איתה מעמד.
ב. מה קורה אם פתאום השן נופלת לפני העקירה? מסתדרת ככה עד התור או רצה לרופא? האם אם תיפול לפני העקירה יהיה אפשרי לשים שן זמנית ובהמשך שתל?

החשש הכי גדול שלי שפתאום היא תיפול לי. יש לי כמה שבועות עד העקירה לדעתי שהרי צריך להכין שן חלופית והכל.
אשמח לתשובה בהקדם
אני נורא מטורדת.
אנונימה

ציטוט

הי , אענה באופן כללי כי איני מכיר את המקרה ועד כמה השן ניידת:
זמו עבודה ממוצע של מעבדה הוא שבוע מלקיחת מידות ועד מסירת עבודה למרפאה. במקרים מיוחדים הרופא יכול לבקש לזרז את הנ"ל, לעיתים בתוספת תשלום.
לגבי שאלותייך:
א. שבוע לפחות לפני העקירה כדאי לקחת מידות לתותבת הזמנית או גשר זמני
ב. אם השן נופלת כדאי לעדכן את הרופא ולהגיע בהקדם למרפאה לקחת מידות

כל טוב,

ציטוט

יש את עניין העצם שעליה משתילים את השתל, האם עצם השן של שן חלב שעדיין לא נעקרה נחשב לתקין?
הפחד שלי הוא שאצטרך לעבור השתלת עצם, במידה וכן, האם התהליך כואב יותר מהשתלה או עקירה?
ובנוסף, השן מתנדנדת עם תיק תק יחסית קטן (אני נורא נזהרת).
עכשיו התחילו לי לא בדיוק כאבים אלא אי נוחות המלווה דופק בלחי. אולי מלחץ.
מה אני יכולה לעשות בכדי להעביר עד לתור הרופא?
ונניח והשן נפלה והרופא יהיה זמן רק כמה ימים לאחר מכן, האם זה קריטי מבחינת השן הזמנית, השתל וכל התהליך בהמשך או שזה פשוט עניין אסתטי של ללכת בלי שן?
ודבר אחרון, מה ישימו לי אחרי העקירה? הרי החניכיים צריכים להחלים.
באמצעות מה מחזיקה השן הזמנית? האם אוכל לאכול כרגיל או שגם פה אצטרך לנהוג בזהירות?

ציטוט

את תכנון הפעולות הרופא מבצע בהתאם לצילום CT, שבו רואים בתלת מימד גם את עצם הלסת וגם מבנים אנטומיים סמוכים, ואפשר לבדוק אם יהיה צורך בהשתלת עצם או לא, האם האפשר יהיה מייד לאחר העקירה לבצע שתל וכולי.
שאר השלבים הרופא יוכל (וצריך) להסביר לך בהתאם לאבחנה שלו, ואת התקדמות הטיפולים בהתאם למצב.

כל טוב,

התחברות

בודק...