פורום
ניווט בפורום

נפיחות בפנים

ציטוט

שן 26 שצריכה להיעקר אבל אני לא מעוניינת לעקור. שולטת בכאבים של הדלקת. שתי שאלות: 1) האם סביר שהפרצוף יתנפח בעקבות הדלקת (כל אזור הפה ולא רק צד שמאל)? 2) האם הגיוני שבלוטת לימפה בצוואר התנפחה לי בגלל זה? 3) איך מורידים את הנפיחות חוץ מעקירת השן?

שאר השיניים שלי בסדר יחסית..

ציטוט

"אני לא מעוניינת לעקור. שולטת בכאבים של הדלקת" :

את לא שולטת בדלקת ולא בכאבים, וזה לא עניין של מה את מעוניינת או לא, אלא מה אפשרי אם בכלל כדי להציל את השן, או שחייבים לעקור. הזיהום מתפשט, ויכול להיות שזה גם המקור לנפיחות אצלך, ולבסוף הוא גם עלול לסכן חיים. גשי לטיפול בהתאם להנחיות הרופא ולאחר שתשאלי את כל שאלותיך מולו 

ציטוט

וגם אצל מומחה טיפולי שורש לפני שנה ואמרו לי שאני צריכה להוציא את השן. אני כותבת שאני לא מעוניינת ללכת לעקור יש לי כמה סיבות ואחת הסיבות היא שאף רופא הייתי אצל 4 לא רוצה לטפל בי (זה בגללי). רק שאלתי איך אני מורידה את הנפיחות? אנא תשובה. תענה בכלליות.
ולא אמרתי שאני משתלטת על הדלקת אמרתי רק שאני משתלטת על הכאבים.
ואני לא בסכנת חיים.
אני בסדר. קצת נפיחות.
מוזר שהנפיחות בכל הפנים.

ציטוט

את לא מבינה את חומרת המצב. זה שהיית אצל 4 רופאים או שכרגע אינך מתייסרת בכאבי תופת לא אומר שיש לך אפשרות להתחמק איכשהו מהעקירה, ובלעדיה את עלולה להגיע מתישהו למצב חירום. אני מניח שיש זיהום קשה שם ובתור התחלה צריך אנטיביוטיקה, אך ללא הוצאת מוקד הזיהום לא יהיה שום ריפוי

ציטוט

מה זאת אומרת מצב חירום? מה יכול לקרות?

ציטוט

אני לא מעוניינת לעקור.
אני מבינה את חומרת המצב אבל אין לי מה לעשות.
איזה אנטיביוטיקה צריך לקחת? מוקסיפן או אוגמנטין או משהו אחר?

ציטוט

איני ממליץ על תרופות דרך האינטרנט, ובכל מקרה אנטיביוטיקה תינתן רק לאחר בדיקה ומרשם של רופא. ושוב - את עלולה להגיע למצב של חיידקים שעמידים בפני אנטיביוטיקות וסכנה לזיהוים חמורים בהרבה. במקרים קיצוניים - מחלות זיהומיות קשות ואף מוות. 

ציטוט

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3017882,00.html 

ציטוט

קראתי את הכתבה ששמת... האם אם אני מקפידה על צחצוח שיניים האם יש סיכוי שאגיע לזה בגלל שן אחת בעייתית?
אני מבינה שזה חשוב שכל הפה יהיה בריא אבל בשיניים אי אפשר לתקן אחורה ואני לא רוצה שיהיו לי עוד צלקות נפשיות מטיפולים כואבים... גם ככה יש.... וכמו שאמרתי הרופאים לא רוצים לטפל בי בכלל ואני לא יכולה להתחנן אליהם...
אני צריכה לעקור שן שאפילו לא מתנדנדת...
חבל לי עליה... 🙁
אם תכתוב אם גם שן אחת יכולה לעשות מצב מסוכן האם מסוכן אם אעקור לעצמי כמו שהיו עושים פעם? זה כאב של שניה לא שעה ובלי זריקה...
שנה טובה....
סליחה על כמות השאלות

ציטוט

א. גם שן אחת במוקד זיהומי כזה יכולה לגרום לסביוך קשה ואף להוביל למוות במקרים קיצוניים

ב. אינך יכולה לעקור לעצמך שן, כמו שאני לא יכול לפרק אסלה או לתקן את המנוע ברכב שלי או לאפות עוגת חתונה עם 5 קומות וכולי...

ג. חבל לי על השן ? - זה כבר אבוד

ד. "הרופאים לא רוצים לטפל בי בכלל " - למה ? אולי משהו ביחס שלך או ברצון שלך גורם לכך? 

ה. כדאי שתמצאי רופא שאיתו את כן מסתדרת, מגיעה לטיפולים איכותיים ותקופתיים בכדי לא להגיע שוב למצב כזה, ואם יצמחו יחסי אמון ואף ידידות ביניכם, תהיי במצב הרבה יותר טוב, הן מבחינת ההרגשה והן מבחינת הבריאות

שנה טובה

התחברות

בודק...