פורום
ניווט בפורום

כתר נפל

ציטוט

בוקר טוב... לפני שבועיים התחילו לי כאבים בשן 26. זו שן שעברה טיפול שורש לפני שלוש שנים ויש בה כתר. אתמול בבוקר הכתר נפל...
לפני שנה ושלושה חודשים עשיתי צילום פנורמי והיתה לי הרגשה שאני רואה חור מתחת לכתר בשן 26 (לצערי כבר למדתי לזהות)... בטיפשותי לא חזרתי לרופא שיניים. אתמול שלחתי לרופא בקבוצת פייסבוק את הצילום והוא אמר שכן, יש לי שם חור... האם זה שהכתר נפל אומר שהלכה השן?
אתמול בבוקר הדבקתי את הכתר בעצמי (בלי דבק). הרופא שיניים מהפייסבוק אמר לי לשים את הכתר בשקית ולצחצח את השן טוב... וזה מה שאני עושה.
יש לי תור לרופא שיניים ביום שלישי הבא....
אמרו לי שחידוש טיפול שורש לא כואב כי אין עצב.... עקירה של שן כזו זה דבר כואב?
תודה רבה.

ציטוט

יש כאן יותר מדי שאלות שתשובה עליהן תהיה רק ניחוש  - אף רופא לא יכול לאבחן בלי צילום רנטגני ובלי בדיקה קלינית. אענה בכללי - כל טיפול שימנע עקירה אם יש עוד סיכוי להציל את השן כדאי לבצע. חידוש טיפול שורש מבצעים כאשר יש טיפול שורש לקוי ו/או דלקת בקצה השורשים ו/או כאשר יש ריקבון בתוך השורש ומנסים בכל זאת להציל את השן. אין עצב, אבל ייתכנו כאבים אם יש דלקת. לגבי עקירה -בכל מקרה כואב, בוודאי. ושוב - אם אפשר להציל את השן ולא לעקור - כדאי. תשובות מדוייקות יותר כמובן תקבלי לאחר בדיקתו של הרופא האישי

ציטוט

אז כדאי לעקור או להשאר ככה וזהו?
כתבת "בוודאי כואב" בלי לעדן... אז כנראה זה ממש כואב. אין לי כח סבל- בדיקת דם כואבת לי. ואף פעם לא עקרתי שיניים.

ציטוט

אם הנזק בשן שקיים אינו מאפשר כבר תיקון ושיקום, לא תהיה ברירה אלא לעקור, כיוון שברוב המוחלט של המקרים החיידקים ממשיכים לגרום לריקבון הולך וגובר של השן, וכך גם לזיהום דלקתי (שגם עלול לגרום לנזק לעצם הלסת ולשיניים סמוכות, וגם במצבים חמורים יסכן חיים). כדאי לקבל את כל התשובות כמובן מהרופא האישי 

התחברות

בודק...