פורום
ניווט בפורום

לקראת ביקור ראשון

ציטוט

לילדה שלי בת 5 יש כאבי שיניים... קבענו תור לרופא שיניים לילדים ואני לא יודעת מה להסביר לה ואיך להרגיע אותה לקראת הביקור אצל הרופא... אני לא יודעת כמה לספר (זריקה, רעש, ריח) כדי לא להפחיד אותה או שעדיף לא לספר בכלל? ואז היא תופתע בביקור? מה לעשות? בעלי אומר לי שאני משדרת יותר מידי פחד והוא מציע שלא אדבר כלום. אבל שוב, אני לא רוצה שתופתע ושתשאר בטראומה... אודה להנחיותיך

ציטוט

יכול להיות בהחלט שבעלך צודק והילדה קולטת את הפחד שלך מטיפולי השיניים, את והוא צריכים להחליט ביחד מהיכרותכם זה את זו וכן את הילדה איך להסביר ומי כדאי שייקח אותה לטיפול. יש ספרי ילדים טובים בחנויות שמתאימים לגיל הזה שמסבירים על החוויה של הילד ומה הוא צפוי לראות, לשמוע ולהרגיש, ואפשר לקרוא יחד איתה את הסיפור וכנראה שזה יהיה יותר מוצלח מאשר סתם לגרור אותה. כדאי גם לקבוע ביקור היכרות ולא מיד להתחיל בטיפול, כדי לתת לה יותר שלווה והיכרות עם הרופא / ה שבחרתם. אל תספרו חוויות שהיו שליליות מהטיפולים שלכם אלא תנסו להדגיש כמה כייף וטוב שהרופא ינקה את השיניים ויסלק את החיידקים הרעים מהפה כדי שיהיו שיניים יפות, לבנות, חזקות ובריאות, וכולי 

ציטוט

תודה רבה על התשובה. אנסה לעשות את עצמי מאושרת בשבילה ושזה ממש בקטנה ולא נורא...
אני ממש חוששת תמיד פחדתי מהרגע שהילדים שלי יצטרכו רופא שיניים... אבל תכלס ברגע שצריך רופא שיניים אין טעם לדחות את הבלתי נמנע כי בסוף מגיעים אליכם... כולי תקווה שהיא תעבור את זה בלי טראומה מיותרת. תודה רבה!

התחברות

בודק...