פורום
ניווט בפורום

מה ההבדל בין הרדמה כללית לסדציה?

ציטוט

שלום לא ברור לי ההבדל בין סדציה להרדמה כללית... הבנתי שבשניהם אני ישנה וכמה אחרי הטיפול... ובהרדמה כללית יש סיכון... אז למה בעצם בכלל יש אופציה של הרדמה כללית אם לסדציה יש את אותו האפקט וזה פחות מסוכן? מה היתרונית והחסרונות של כל שיטה?
לפני חצי שנה עשיתי טיפולי שיניים בהיקף גדול בהרדמה כללית ואני צריכה להמשיך (שתלים) ואני מתלבטת בין שניהם...

ציטוט

סדציה היא טשטוש עמוק מאוד, שמבוצע ע"י מומחה להרדמה דרך הוריד, אך היא אינה עד מצב של אובדן הכרה לחלוטין כפי שקורה בהרדמה כללית. ההתאוששות ממנה מהירה יותר וקלה יותר, ואין החדרה של טובוס (צינור אוויר) לריאות דרך הגרון 

ציטוט

למה משתמשים בזה?
תודה

ציטוט

לדעתי האישית אין יתרונות, למעט במצבים שבלתי אפשרי לבצע כל טיפול אחר. כמובן יש רופאים שחושבים שזו השיטה הטובה ביותר לטיפול בבת אחת במוקדים רבים של בעיות, וזו זכותם 

ציטוט

אנסה שוב מקסימום לא נורא.. לפני חצי שנה עשיתי טיפול בהרדמה כללית בגלל חרדה דנטלית, אפילו לא הציעו לי סדציה. עשו לי הרבה עקירות, טיפולי שורש, שחזורים... ומשום מה לצערי הרב כשהתעוררתי אמרו לי שלא שמו את השתלים כי צריך לחכות (לפני ההרדמה השתלים היו בתוכנית אבל לא הצליחו, כנראה המצב היה באמת גרוע). ועכשיו אני צריכה לקבוע תור נוסף לשתלים (אני בת 32 ומאוד לא נוח לי במצב הזה)... טיפול שיניים ועוד שתלים בערנות אני לא מסוגלת לעשות... מבחינתי, המטופלת, למה לי לבחור בהרדמה כללית ולא בסדציה? בשניהם אני ישנה חזק ומתעוררת אחרי הטיפול בלי להרגיש כלום.... כתבת שמשתמשים בהרדמה כללית כשלא מצליחים בשאר השיטות... אבל אם זה סדציה זה חומר הרדמה לוריד- יש סיכוי שזה לא ישפיע?
יכול להיות שההבדל הוא באורך הטיפול? לטיפולים מורכבים- הרדמה כללית ולקצרים- סדציה?
השאלה האם מבחינתי, המטופלת, למה לי לבחור הרדמה כללית אם זה אותו האפקט בדיוק? אני נוטה כרגע ללכת על סדציה (כי עדיין לט ברור לי היתרונות של הרדמה כללית לעומת הסדציה)- יש סיכוי שאתעורר בטמצע הסדציה?
אני ממש ממש מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי...
תודה רבה!

ציטוט

עכשיו הצלחתי להבין יותר טוב 

אני בהחלט מבין אותך, וגם אני (כאדם או רופא) הייתי מעדיף סדציה.

בהצלחה ! 

ציטוט

יש סיכוי להתעורר באמצע הטיפול בסדציה?

ציטוט

זכרי שסדציה היא לא הרדמה כללית, ואת כן בסוג של הכרה - מאוד מעורפלת,טשטוש עמוק מאוד, ובמקביל - הסיכוי שתרגישי משהו הוא קלוש מאוד

ציטוט

אז אני לא ישנה בסדציה... אז נראה לי שאלך על ההרדמה הכללית וזהו.. תודה רבה על המענה המהיר!!

התחברות

בודק...