פורום
ניווט בפורום

גירוי וכאב מתמשך בחניכיים אחרי השחזת שן והתקנת כתר

ציטוט

שלום.
במאי עברתי טיפול שורש שהחלמה אחריו הייתה די ארוכה לעומת טיפולי שורש אחרים אצלי ( כש 10 ימים לעומת 2-3 ימים בדרך כלל). בסוף הכאב חלף. עשו לי מבנה לאחר זמן מה( כחודש לאחר טיפול שורש) וזה עבר בשלום. לאחר זמן מה ( גם כחודש) עשו השחזת שן כהכנה לכתר. בשלב זה התחילה צריכת חניכיים קטנה שייחסתי אותה למיני טאומה ששן עוברת בהשחזה. רופא החליט לדלג על כתר זמני ולאחר כמה ימים התקין כתר קבוע ממתכת בלבד ללא ציפוי חרסינה ( חשב שזו אופציה טובה ביותר עבור שן אחורית ודי הרוסיה לטענתו). לאחר התקנת כתר עברו ימים ושבועות וגירוי בחניכים המשיך. רופא טען שיש לי את החומר הזה בפה בכתרי חרסינה משולבים מתכת ולכן לא סביר שפיתחתי אלרגיה. החלפתי רופא. רופא אחר חשב שאולי כתר לא סוגר טוב את המקום וזה מקור הכאבים והציע לשים כתר זמני מבושל. הסכמתי.זה לא פתר את הבעיה. הסירו גם כתר זמני וגם זה לא פתר את הבעיה.בדק אותיגם מומחה לטיפול שורש וגם הוא לא ראה משהו שמסביר את העניין....רק ציין שנראה שחניכיים רגישות ומעט מגורות, אך לא איזה דלקת רצינית ואמר שייתכן תחושות אלו יחלפו.וכרגע לא נדרשת שום פעולה מצדי..העניין הוא שזה נמשך כבר כחודשיים עם הכתרים ובלי הכתרים ואני כבר לא יודעת מה לעשות....כאמור זה לא טיפול שורש ראשון שלי ולא השחזה ראשונה שלי ולעולם לא הייתה תגובה כזאת. חשוב לציין שעשו לי צילומים ולא הסתפקו רק בבדיקה. אשמח לעצה. תודה.

ציטוט

בלתי אפשרי לנחש מכאן מה כואב לך, על כן באופן כללי ולא מחייב - ייתכן וההחלמה באיזור איטית או לא אפשרית אם ההשחזה עמוקה מאוד והרקמה הפנימית עברה גירוי ותהליך דלקתי. לגבי טיפול השורש עצמו - יש חשש שהולך ומתפתח שם סדק שכרגע אינו נראה עדיין, והייתי ממליץ גם על מעקב לגביו עם האנדודונט. מקווה בשבילך שזו רק בעיית חניכיים ולא סדק.

ציטוט

קודם כל תודה רבה על המענה. אם בינתיים נניח שבעיה היא חניכיים מגורות ( בגדול, זה גם מה שרופאים אומרים לי בינתיים) , עדיף שיהיה שם כתר זמני או עדיף לתת לאיזור לנוח ללא כתר? האם יש משהו שיכול להקל עליי את הריפוי בינתיים? שטיפות/ משחה מסויימת וכד'? פשוט זה נמשך הרבה זמן וכבר אין סבלנות לחכות שזה יעבור לבד....

ציטוט

הבעייה היא שצריך לאבחן את המקור לגירוי, וזאת אי אפשר לבצע דרך האינטרנט. באופן כללי - שטיפות האיזור מספר פעמים ביום עם מים חמים וכפית מלח מומסת בתוכם אולי  יעזור, אפשר לנסות עיסוי המקום הכואב עם שמן זית מספר פעמים ביום, אפשר לקנות ללא מרשם רופא ג'ל כלורהקסידין ולמרוח אותו מספר פעמים ביום וכולי. אך כל הנ"ל רק המלצות כלליות, ולא איבחון רפואי

התחברות

בודק...