פורום
ניווט בפורום

גולה כואבת בחיך הרך העליון מצד ימין

ציטוט

קרובה יחסית לשן 17. עד שמצאתי שזו גולה כאב 4 ימים...ואז חיפשתי משהו שירגיע...משחה נ אפטה לכיבים ואפטות...זה עזר להפחית את הכאב...ואני חזרתי לישון בלילות....כל יום עם טיפול מסור המצב משתפר. הייתי אצל רופא שיניים,באתי עם פנורמי עדכני ולאחר ניקוי אבן...הרופא הוסיף צילום נשך ימני ופסק: צריך טיפול שורש לשן 17 שגורמת לדלקת. השן נמצאת לפחות 5 מ,מ מהגולה. תחילת הטיפול בעוד שבוע. בינתיים אני ממשיך לטפל עם המשחה והוספתי קורסודיל דנטה ג'ל. האם יכול להיות מצב שבעוד שבוע אני אשב בכיסא הטיפול והרופא יחשוב שנית האם כדאי לחפור טיפול שורש? ייתכן שהמשחות יעזרו לטיפול בגולה הכואבת, אגב היא לא לבנה כמו אפטה. תודה

ציטוט

את חושבת שאצליח לתת תשובה מקצועית יותר מהרופא האישי שבדק  אותך במרפאתו כולל צילומים משני סוגים? אני לא חושב. רק אסביר באופן כללי -  אם יש עששת בשן ודלקת שמגיעה עד לעצב השן ו/או יש מצב דלקתי בעצב השן ו/או מצב נמקי - זו בהחלט סיבה אפשרית ל"גולה" כזו, ואז יהיה צריך לבצע טיפול שורש.

ציטוט

תודה על התשובה המהירה. בהוראות לתכנית הטיפול קראתי את החבישה הזו? היא קשורה לטיפול שורש או לבודד את השן בזמן הטיפול?

ציטוט

כאשר אין אפשרות להשיג חיטוי בטיפול שורש בפעם אחת, הרופא מבצע חיטוי וניקוי ככל יכולתו, ומורח בתוך תעלות השורש חומרים שונים, וביניהם אחד הנפוצים ביותר הוא מימת הסידן, שיעזור לחטא את האיזור ולהקל על מצב זיהומי / נמקי. את הטיפול הזה מבצעים וסוגרים עם סתימה זמנית למספר שבועות, וממשיכים את טיפול השורש עד להשלמתו 

התחברות

בודק...