פורום
ניווט בפורום

בהמשך לשאלתי הקודמת בנוגע לסתימת אמלגם בשן 17 רציתי לדעת האם כאבים בלעיסה ורגישות לקור אופייני לסתי...

ציטוט

בהמשך לשאלתי הקודמת בנוגע לסתימת אמלגם בשן 17 רציתי לדעת האם כאבים בלעיסה ורגישות לקור אופייני לסתימה כזו . החלפתי מסתימה לבנה לסתימה זו עקב הכאבים שהיו לי בלעיסה הסתימה הוחלפה לפני שלושה ימים והכאבים נמשכים כמו שהיו לי בסתימה הלבנה . תודה

ציטוט

אמלגם הינו חומר מתכתי ולכן תחושת קור/חום לעיתים מוגברת בו, אך גם סתימה לבנה קומפוזיטית אינה מבודדת משינויי טמפרטורה. לגבי הטיפול שעברת, ייתכן ועומק החור שהיה כבר הגיע קרוב לעצב, ובמצב כזה לא ממש משנה חומר השיחזור אלא האם תהיה דלקת בעצב או לא. הייתי מציע להמתין ולא ללעוס כרגע על שן זו, ולתת סיכוי להחלמה שלעיתים הינה איטית אחרי חור עמוק מאוד. במידה והכאב יחמיר ויחריף, יש ליצור קשר עם הרופא לבדיקה חוזרת והחלטה עדכנית 

ציטוט

יצאתי מעט מבולבלת אם אני מתעתדת להכנס להריון בעוד מספר חודשים עצם הסתימה של האמלגם שעשיתי לפני מספר ימים יכולה לסכן את העובר ? האם היה נכון לשים סתימת אמלגם בשן טוחנת? האם הרופאים עדיין בארץ משתמשים בסתימה זו ? כפי שציינתי החלפתי את הסתימה בשל כאבים שהיו לי מהסתימה הלבנה . אשמח לדעת לגבי הטעם המתכתי שיש לי בפה בעקבות הסתימה האם תקינה היא ? ופשוט זה ייקח מספר ימים עד יעבור או שאולי יש זליגה של החומר לפה . תודה

ציטוט

שוב, אם אינך בהריון כרגע אין בעייה עם האמלגם לפי הוראות משרד הבריאות. לגבי תחשות / כאב - כאמור אם אין הטבה במצב יש לגשת לבדיקה חוזרת. לגבי הטעם - לעיתים אכן אחרי ביצוע אמלגם יש טעם מוזר בפה למספר ימים. האם מתפורר - איני יודע, רק בדיקה עם הרופא האישי תגלה זאת 

התחברות

בודק...