פורום
ניווט בפורום

עקירה לילד קטן

ציטוט

בני בן 5 נפל על השיניים הקדמיות והשן הקדמית עלתה לו למעלה. רופא שיניים בדק אותו והמליץ לעקור כי צוואר השן החלבית הולך ונספג...קשה לי לחשוב על זה שבגיל כזה הוא יעבור עקירה הוא גם קטן לגילו... מסכן זה ממש יכאב לו..הרופא אמר אולי הרדמה כללית אהל קראתי שבגיל כזה מסוכן!מה אפשר לעשות

ציטוט

ראשית לעיתים אין מה לעשות, וצריך גם לדעת שלעקור שיניים זה הרע במיעוטו, אם עלולה להיות בעקבות חבלה זו סכנה לנבט השן הקבועה. שנית, בגיל 5 אנחנו ממילא "רגע לפני" התחלת התחלפות השיניים הקדמיות החותכות החלביות, כך שזה באמת לא נורא. במקרים כאלו אפשר גם להתייעץ עם מומחה לרפואת שיניים לילדים. לגבי כאב - ממש לא, ואפשר גם עם גז צחוק או סדציה, לא צריך ישר לרוץ לבצע הרדמות כלליות 

ציטוט

מה ז"א צוואר השן החלבית הולך ונספג?
הם חייב עקירה במצב כזה?
אולי יש סיכוי שיסתדר בסוף בלי טיפול? האם רופא שיניים לילדים יצליח לעשות טיפול בלי טראומה לילד?

ציטוט

ספיגה של צוואר השן פירושו תהליך דלקתי אגרסיבי שגורם לנזק לשן עצמה, ועלולה להיות גם סכנה לפגיעה בשן הקבועה שצומחת מתחת. על כן לא להסס - אם זו האבחנה לעקור ובהקדם. לגבי רופא מומחה לילדים -  כמובן תלוי ב"קליק" וביחסים שמתתפחים עם הילד, אבל הם בדר"כ מאוד מוצלחים בזה, וכן יש להם אפשרות לבצע פעולות טשטוש שונות מבלי להגיע להרדמה כללית. 

ציטוט

נלך לטפל אני לא רואה ברירה אחרת..
רק מקווה שהבן שלי ישתף פעולה... בבדיקה הוא לא כל כך שיתף :/
אפנה לרופא ילדים
תודה על המענה המפורט

ציטוט

התחברות

בודק...