פורום
ניווט בפורום

שלום לקולגות יש לי שאלה : <br /> אני רופא שזה עתה קיבלתי היתר (זמני) , וישנה קליניקה שמנוהלת ע"י ...

ציטוט

שלום לקולגות יש לי שאלה :
אני רופא שזה עתה קיבלתי היתר (זמני) , וישנה קליניקה שמנוהלת ע"י טכנאי שיניים, שהוא מוכן לקבל אותי ללא ניסיון.
אך עלי לפתוח תיק עוסק...
שאלתי היא כזאת :1) האם זה מותר אתית ואני לא אקלע לסיטואציה לא נעימה
2) האם הוא יכול להעסיק אותי על משכורת ולא אחוזים במידה והוא מסכים
3) מה התכלית של פתיחת תיק עוסק ומה ההוצאות שאני אהיה חייב לשאת בין אם יש עבודה ובין אם אין...( אזור דרום)
4)או שעדיף לחכות עם זה ולהתחיל בקופה כל שהי
תודה על שיתוף הפעולה והעזרה מראש
אפשר תשובה אפילו במייל boria_urim@mail.ru

ציטוט

ראשית ברכותיי על קבלת התואר ד"ר והצטרפותך לקהילה 

שנית, שאלת המון שאלות מורכבות מאוד והתשובה היא גם מאוד אישית לגבי כל אדם וסגנונו. לכן מה שהתאים לי אולי יתאים לך ואולי לא. ויש כמובן דיעות שונות משלי או עצות אחרות...  כדאי לך להצטרף לפורומים חופשיים בפייסבוק, ולשאול גם שם. למשל israeli dental friends, what's new in israeli dentistry וכולי.

בגלובלי הייתי בודק קודם כל אם המרפאה הזו היא בעלת רישיון ממשרד הבריאות, ונכנס לאתר של האגף לבריאות השן למתחיל לקרוא נהלים והוראות בנושאים שונים, ובמיוחד לגבי שאלתך כאשר אדם שאינו רופא שיניים מנהל מרפאה. למיטב ידיעתי הוא יכול להיות בעלים של מרפאה אך הניהול הרפואי חייב להיות ע"י רופא שיניים, ויש עוד המון הוראות לגבי מרפאות כאלו. למשל בקישור הבא: https://goo.gl/udX9ua.

חשוב - עם כל רופא / בעל מרפאה שאתה נכנס לעבוד אצלו - לסכם הכל בכתב ולא רק בעל פה!

לגבי משכורת - אתם יכולים לקבוע מה שתרצו. לפי נפח עבודה והכנסות, לפי משכורת חודשית, לפי שעה וכולי.

לגבי קופ"ח - פשרה כואבת אצל רופא צעיר, טוב להשלמת הכנסה ולצבירת ניסיון, בעיניי. אישית כשהייתי רופא צעיר עבדתי בשתי מרפאות פרטיות שונות מאוד זו מזו לטוב ולרע, וגם עוד יומיים בשבוע בקופ"ח. כשפתחתי מרפאה משלי עזבתי את כל השאר כולל ביטוחים וכולל קופ"ח, אבל כל אחד עושה בצורה אחרת את ההחלטות שלו.

לגבי מיסים ותיק עוסק מורשה - כדאי להתייעץ עם יועץ מס / רואה חשבון כבר מההתחלה. בגלובלי - ואין זו עצה מקצועית - אם אין הכנסות או ההכנסות נמוכות בהתחלה - הרי שאתה משלם מעמ וביטוח לאומי כמו כולנו, ומס הכנסה תשלם כאשר עובר רף הכנסות מסויים. אם אתה שכיר של מרפאה כזו - אין צורך בכך. אם אינך שכיר ואתה מקבל צ'ק בסוף החודש לפי מה שקבעתם, עליך להוציא חשבונית. וכולי

בהצלחה , וגם סבלנות 

התחברות

בודק...