פורום
ניווט בפורום

שן בינה שלא אמורה לכאוב כואבת...

ציטוט

שלום יש לי כאב בשן בינה תחתונה. לחץ כזה. כאב גם כשאני לוחצת באזור או נוגעת עם השן ממול באזור. הייתי אצל רופא שיניים לפני כמה חודשים והוא אמר שהשיני בינה שלי לא עושות בעיות ולא צריך לגעת... יכול להיות שפתאום היא כן ואצטרך לעקור?
זה שן בינה שאמרו לי שנמצאת בתוך החניכיים באופן מלא ופתאום מאז הכאב אני רואה לבן בחניכיים.. ולפי צילום פנורמי ישן היא נוגעת בשן ליד..
יש שיטה אחרת לטפל בשן בינה כןאבת אם אני מפחדת מעקירה? כלומר אם ברור לי שלא אעקור, יש טעם לראות מה כואב שם? אפשר לעשות סתימה או ליישר את הכותרת או משהו בסגנון?
תודה רבה

ציטוט

לעתים שיני בינה בוקעות בצורה חלקית ויש דלקות חניכיים סביבן בגלל הצטברות חיידקים, או התפתחות ריקבון (עששת) בגלל קושי בצחצוח. לעיתים שיני בינה נמצאות בזווית שגורמת להן ללחוץ על השן שלפניהן ו/או על העצב הגדול שבלסת התחתונה וכולי.  כמובן איני מאבחן את מצבך האישי, אלא עונה באופן כללי.

יש גם ברי מזל שאצלם שיני הבינה כלל לא נוצרו, או שנוצרו והצליחו לבקוע יפה אל הפה ומתפקדות כמו כל שאר השיניים.

אין חוקיות בנושא, יש לטפל בכל שן בהתאם למצבה ובהתאם לבעיות שהיא גורמת. לגבי אופציות טיפול רלבנטיות שאצלך - כמובן יש להתייעץ עם הרופא האישי

ציטוט

הכאב נבע מזה שהשן יצאה מהחניכיים.. היא בקעה.. לא כולה... יש חתיכה לבנה שיצאה ויש שם גם צבע שחור.. אני סובלת מכאב באזור השן ואני כל היום לוחצת על המקום כדי להרגיע.. או עם האצבע או עם הפה.. מה עוד אני יכולה לעשות? זה מעסיק אותי כל היום כבר חודש... היום בקעה חלק.. אחרי כמה זמן עובר כאב בקיעת שן אם לא נראה לי שתבקע לגמרי..? היא בכלל לא היתה אמורה לצאת... בצילום נראה שהיא בוקעת מאוזן בכלל.. תודה מראש על העזרה...

ציטוט

אי אפשר לנחש דרך האינטרנט מה קורה שם, עלייך לגשת לבדיקה עדכנית עם הרופא האישי שלך שיקבע מהי הבעייה ואם צריך לעקור או לטפל בצורה אחרת . עד כמה שזה מבאס / מעצבן / כואב / מפחיד, זה עלול להיות חמור בהרבה אם לא יטופל בצורה מקצועית, וחבל

ציטוט

תוכל להסביר מה ז"א חמור בהרבה?
ואודה לך גם אם תכתוב אם רוב הסיכויים שימליצו עקירה או שיש גם סיכויים גבוהים לטיפול שהוא אחר?

ציטוט

מעבר לנזק המקומי, ואולי גם נזק לשיניים הסמוכות ו/או לעצם הלסת, זיהום קשה בלסת עלול להתפשט מעבר לגבולות הלסת, למשל אל כיוון המוח. דהיינו במקרים מסויימים יש גם סכנת חיים. לגבי אפשרוטיות טיפול איני יכול לנחש. ברוב המצבים בהם שורשי השן הכלואה נמצאים סמוך מדי אל עצב הלסת התחתונה, הכירורגים יכולים לבצע "קיטום כותרת", דהיינו לפצל ולעקור את רוב השן, ולהותיר את החלק שקרוב לעצב הלסת בפנים, ולעקוב אחרי המצב. בחלק מהמקרים משאירים כך, בחלק מהמקרים שרידי השורש ישנו מיקום ויבקעו מעט ואז לעיתים ניתן לעקור אותם בשלב שני ללא חשש מיוחד. . 

ציטוט

איך אפשר לשלוח לך תמונה של האזור?
ממש יעזור לי שתכתוב את דעתך המקצועית
תודה!

ציטוט

אפשר להעלות לענן כלשהו ולרשום בתשובה את הקישור לתמונה. אך בדיקה מקצועית אינה מסתמכת רק על מבט או על צילום, אלא על שיקלול של מספר בדיקות משולבות 

ציטוט

תודה רבה!

פנורמי מלפני שנתיים..

https://drive.google.com/file/d/1GBjnntgF11Bk0jcAjEUJW4-bkpc2TkI9/view?usp=sharing

צילום של השן עכשיו (כואבת לי)..

https://drive.google.com/file/d/1t3toHXcDFIE-elv49LrsnM2fnyYLiFKn/view?usp=sharing

זו שן למטה.. לא מתחת לטיפול שורש אלא בצד השני..

שוב תודה

ציטוט

איך לדעתך צילום פנורמי מלפני שנתיים יכול להיות עדכני ורלבנטי כעת? עליך לבצע צילום עדכני 

התחברות

בודק...