פורום
ניווט בפורום

סיטי לפני השתלת עצם

ציטוט

בשן טוחנת דלקתית עם שורש סדוק אני צריך לבצע עקירה עם השתלת תחליף עצם ובהמשך שתל או גשר.

פניתי לשני רופאים לחוות דעת אחד ביקש סיטי לפני השתלת העצם השני אמר שאין צורך (יש לציין שמול השני עמד צילום פנורמי).
שתי שאלות:
1. עד כמה חשוב הסיטי? במידה והחשיבות רבה אולי אעשה בכל זאת שם אם הרופא לא מחייב את זה.
2. הרופאים לא ציינו את יצרני החומרים בהם הם משתמשים. כמובן שאברר אבל בכל זאת רציתי לשמוע את דעתך בנושא.

בתודה מראש

ציטוט

לגבי דרכי איבחון, הרי שההחלטה על סיטי בדרך כלל מעידה על כך שיש חשש לשלמות עצם הלסת או לעצב סמוך או כלי דם גדול וכולי, והרופא רוצה לדעת מבחינה תלת מימדית בפני מה הוא עומד. כמות הקרינה היא נמוכה מאוד, כך שאין ממה לחשוש. 

לגבי סוג העצם - אתה בהחלט יכול לשאול מה מתוכנן ואיזו עצם יחדירו, ומאיזו חברה. תקבל תשובות פשוטות ואינפורמטיביות.

התכלס הוא שאיני חושב שאתה תחכים יותר מדי מהמידע הזה, בדיוק כפי שאדם עם רגל שבורה היה שואל את האורתופד איזו חברה מייצרת את הפלטה והברגים שהוא עומד לבצע בניתוח לתיקון הרגל השבורה. 

ציטוט

אני אישית מתכוון שישימו בפי רק מוצרים בדוקים וותיקים של חברה רפואית מערבית שמתמחה ספציפית בתחום הזה.
לגבי האיכות של חברות מסוימות- אפשר לברר עם רופאים אחרים.
ניתן לבדוק המפרט של המוצר האם הוא חדש או שיש איתו ניסיון.
האם יש לחברות היסטוריה של כשלים בחומרים שסיפקו.
יש רופאים וחברות לציוד דנטאלי שמשווקות "מותגים פרטיים" שלעיתים אינם משתווים למוצרים אחרים מבחינת איכות.
בחודש נובמבר 2018 פרסם משרד הבריאות על פגם בתחליף עצם שסופק על ידי חברה מסוימת. תחליף העצם סופק כ"מותג פרטי" של החברה שמספקת ציוד דנטלי.
רופאי השיניים התבקשו לחזור למטופלים לבדיקה קלינית. במידה ונעשה שימוש בשנה אחרונה במוצר יש לבדוק קלינית את המטופלים ולהדוק את מצבם ומצב ההשתלה.
בהתאם לכך האם עדיין אתה סבור שאין בזה תועלת?

ציטוט

כפי שכתבתי, אתה בהחלט יכול לבקש מידע זה מהרופא והוא יענה למבוקשך, כולל שם החברה, סוג העצם וכולי. אני מניח שאינך רופא שיניים, ותוכל להמשיך ולחפש מידע ברשת כאוות נפשך. איני יודע כמה מידע תפיק מזה, אבל זו זכותך. 

התחברות

בודק...