פורום
ניווט בפורום

יובש בפה

ציטוט

האם יש בסיס לאמירה שסוכריית לימון יכולה למנוע, או לצמצם, יובש בפה? רוביק

ציטוט

בהחלט. סוכריית לימון או מנטה (חשוב - ללא סוכר!) מסייעת להגברת הפרשת הרוק בפה. במקרים חריגים של יובש פה מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים לקבלת מרשם לחומר רפואי מתאים למצב

כל טוב,

ציטוט

ד.נ.
מתי (לקראת שינה? באמצע היום?) יש למצוץ את סוכריית הלימון, לצורך צמצום תחושת היובש בפה, וכמה סוכריות ביום צריך/מומלץ למצוץ למטרה זו? רוביק

ציטוט

לפי הצורך, זו לא ממש תרופה. רק שים לב שההמלצה היא לסוכריות ללא סוכר.

כל טוב,

ציטוט

ד.נ.
ואם הסוכריה אינה עוזרת (ובדיקות פה ולסת לא העלו דבר), מה ניתן לעשות?
שבוע טוב. רוביק

ציטוט

אמליץ על בדיקה של מומחה ברפואת הפה (אפשר למצוא לפי ההתמחות ולפי איזור מגורים בדף הבית באתר שלנו), בכדי לברר מה גורם לך ליובש הפה , ולטיפול בהתאם.
כמו כן באוניברסיטת ת"א יש מרפאה של בלוטות רוק, במידת הצורך בבדיקות מעבדה.

כל טוב,

ציטוט

ד.נ.
אזכיר כי במכתבי מ-14.2 ציינתי שבדיקות פה ולסת לא העלו דבר. נבדקתי במרפאת פה ולסת של בי"ח, וגם ע"י פריודונט, ובשתי הבדיקות לא נמצאה סיבה. לכן השאלה ששאלתי עדיין מטרידה אותי, כי לא ניתנה לה, כאמור, תשובה המאפשרת טיפול, ולא ניתן לי טיפול המפחית את היובש בפה. מה ניתן לעשות במצב זה? אלי

ציטוט

שוב, איני יודע ממה אתה סובל, ואם יצליחו לעזור לך במרפאת הרוק באוניברסיטה יותר מאשר במקום אחר. להפסיד אין לך מה להפסיד...
לגבי שאר הפרטים - http://med.tau.ac.il/Oral-Pathalogy-and-Oral-Medicine-Clinic
בהצלחה

ציטוט

כאמור שוב הנני ממליץ על בדיקה של רופא שיניים שעשה התמחות במקצוע "רפואת הפה".

כל טוב,

ציטוט

ד.נ.
במרפאת פה ולסת בה נבדקתי היה רופא שיניים שמומחיותו רפואת פה ולסת. האם הוא - וגם רופא החניכיים שלי - אינם עונים על הקריטריון הנדרש לדעתך? זה ממש לא ברור לי. אודה על הבהרתך. בברכה, ר.א.

התחברות

בודק...