פורום
ניווט בפורום

שתלים

ציטוט

שלום רב ובוקר טוב,
אני בת 66. חלפו בדיוק חודשיים מאז שסיימתי לגמרי את השתלת השיניים בכל הלסת התחתונה. העליונה בוצעה ב-2013. לפני הרכבת הגשר הקבוע, הייתי שנה ו-4 חודשים עם גשר זמני שלא ניתן לתאר את מראיהו המזעזע, הלא אנושי והלא נוח. הגשר היה מאוד עבה, לא התלבש היטב בלסת וחסם לי לחלוטין ללעוס בשני צידי הפה. כל השנה אכלתי אך ורק בצד ימין של הלסת, כאשר אני נעזרת אך ורק בשן אחרונה שהיא שלי. אותה שן עברה טיפול שורש ובשל אכילה בשן זו בלבד, היא שקעה ואף המעטפת העליונה הוסרה וכעת רואים שחור. הגשר הזמני לא היה אסתטי בלשון המעטה, היה מעט עקום וגרם לי עקמת קטנה בשפתיים שכך נותרו עד היום. כעת כאשר הגעתי לגשר הקבוע, הרפא מסר כי הוא לא מתאים שכן, לא לקחו מידות כמו שצריך וכי צריך לקחתו למעבדה ובינתיים שירכיבו לי את הזמני שוב. לא הסכמתי בשל הנסיבות שפרטתי. הוא הרכיב לי הקבוע ללא דבק זמנית וביקשני להגיע שוב להמשך טיפול. בפעם השניה רופא אחר קבע שהכל תקין והרכיב לי הגשר הקבוע עם מעט דבק לדבריו, שאם תהיה בעיה אחזור והוא צייד אותי עם הגשר הזמני שאעשה בו שימוש אם הגשר הקבוע יפול. הסבל לא ניתן לתאר היום. לא ניתן לאכול בצד שמאל אלא רק בצד ימין מאותו מקום ואזור. הגשרים לא ישרים, לא "נפגשים" כשאני סוגרת את הפה. הצד השמאלי יש בו רווח שלא ניתן ללעוס אוכל. מעבר לכך, בלילה, כשאני ישנה עם פה סגור כי לא ניתן אחרת, הגשר העליון נושך לי את הלשון ויצאו לי פצעונים וזה כואב. הבעיה הנוספת הינה שקשה לצחצח שיניים כיוון שהגשר הקבוע עבה מקדימה. אני סובלת מחרדות שמא הגשר ייפול בגלל הדבק הזמני ואני חסרת אונים. אני מחפשת מרפאה אחרת שתתקן ל את העוול שנגרם לי והסבל, שכן, איני סומכת על המרפאה שלא טיפלו כיאות. איני מוכנה להשלים את המצב. אודה לעזרה. שוב תודה,

ציטוט

שלום, ראשית צר לי על המצב שנקלעת, שנית לאור כל מה שעברת אני חושב שאולי כדאי לנסות לחזור למרפאה ולדרוש החלפה של מה שבוצע לגשר חדש, ולקיחת מידות חדשה ומדוייקת. אם החלטת לעזוב בכל מקרה, איני יכול להמליץ בפורום על מרפאות ויש המון טובות.

התחברות

בודק...