פורום
ניווט בפורום

שאלה

ציטוט

היי, לפני כחודשיים התחלתי להרגיש קצת את השיניים משמאל למעלה (יש לי שם טיפולי שורש בגיל 5 שנים ורופא שיניים אמר לי לפני בערך שנה שיש חור מתחת לאחד הכתרים- אבל שבינתיים נשאיר ככה). ובשבוע האחרון כל לילה ממש כואב לי שם.. הכאב עובר עם אופטלגין. אני לא כל כך יודעת אם זה כאב אמיתי או פסיכולוגי? כי ביום יום אני לא מרגישה אותו, אלא רק אם אני חושבת על זה ואז אני מרגישה קצת.. אני קצת מתביישת לפנת לרופא שלי כי לפני שנה הייתי אצלו והכל היה סבבה ואפילו עשיתי טיפול שיננית אחרי כמה שנים וסיכמנו שאגיע אחרי חצי שנה שוב לשיננית ולביקורת ו"הברזתי" (בלי כוונה, כך יצא.. גם בטעות לא עניתי להם לטלפון של התזכורת- ניסו להתקשר פעם אחת ופספסתי את השיחה) ומאז לא שמעתי מהם.. ועכשיו לא נעים לי להתקשר, לא יודעת איך יגיבו פתאום, ואולי זה בכלל כלום וסתם אגיע.. אתן לסיפור להשכח קצת- עברה רק חצי שנה..
רופא אחר לא בא בחשבון מבחינתי- חיפשתי מרפאה שתעזור לי להתבר על הפחד במשך שנים ו"המוטו" שלו זה טיפול בפחדנים..
האם לדעתך הכאב הוא אמיתי אם אין ביום יום כאב? מתחננת שתעזור לי כאן ולא תשלח אותי לרופא

ציטוט

בואי נתחיל מהסוף - מה זאת אומרת "אני מתחננת שתענה לי כאן ולא תשלח אותי לרופא". האם לדעתך אני או רופא כלשהו יכול לענות במקצועיות ותת איבחון מדוייק מה קורה אצלך בפה? גם אל ברור לי איך ייתכן שאמרו לך שיש חור מתחת לאחד הכתרים אבל מספיק מעקב, ובמקביל גם כתבת שהכל בבדיקה היה סבבה. מה שבטוח הוא שאת זקוקה לטיפול בשן הזו, אני חושב שכן כדאי לך להתקשר למרפאה ולקבוע תור, אנחנו הרופאים לא משחקים בברוגז עם המטופלים שלנו, למעט במצבים חריגים של חציית קווים אדומים והסיפור שלך לא נראה לי ככזה. בהחלט את זקוקה לטיפול רפואי בהתאם למצב, כאב הינו מנגנון התראה של הגוף שמשהו לא בסדר .

התחברות

בודק...