פורום
ניווט בפורום

לפני כתר, בהתלבטות מה לקחת

ציטוט

מדובר בשן, אני לא זוכרת איזו, בחלק העליון של הפה שהיא לא קדמית אבל הרופא אומר שנראית בחיוך.
הרופא נתן בחירה בין זרקוניה לבין זרקוניה בציפוי חרסינה לבין זרקוניה מונולוטית. הוא אומר שבגלל שנראה בחיוך, אולי כדאי לעשות זרקוניה עם חרסינה שאני הבנתי שהחרסינה שם יכולה להישבר כי זה פחות חזק מזרקוניה מונולוטית.
זה מאוד יקר, אבל אין לי בעיה ללכת על הזירקוניה, אלא שאני מפחדת שאם ישבר בתוך כמה שנים החרסינה, יהיה צריך להחליף את הכל וזה שוב משכורת חודשית שלי...
השאלה שלי היא האם ההבדל בחוזק בין זרקוניה מונולוטית לבין זרקוניה בציפוי חרסינה הוא משמעותי ואם נשברת החרסינה זה החלפה הכל מחדש?
דבר שני, כמה הבדל בצבע יש בין זיקוניה מונולוטית לבין זרקוניה עם חרסינה שהבנתי שאפשר לקבוע את הצבע שם, האם זרקוניה מונולוטית ממש תבלוט בין השיניים, שבצד אחד יש טוחנת שבלאו הכי יש שם כתר עם מתכת עם חרסינה?
סליחה על השאלה הארוכה ותודה רבה.

ציטוט

שאלות מצויינות, ורואים שהבנת לעומק את כל הניואנסים, שאפו.

לא אוכל לענות במדוייק דרך הרשת מן הסתם, אך באופן כללי - זירקוניה מונוליטית היא בעיני רוב הרואפים הכתר המתאים לשן אחורית, והיכולת של המעבדה לבצוע אותו היא מצויינת בניגוד לעבר. אם זו שן קדמית יותר, ויש צורך בהתאמת צבעים אישית עם טכנאי המעבדה - כדאי זירקוניה וחרסינה.

כתר שנשבר - צריך לבצע חדש בכל מקרה. 

התחברות

בודק...