פורום
ניווט בפורום

שתלים

ציטוט

שלום רב,
באפריל האחרון סיימתי טיפול שיניים של השתלה בלסת התחתונה. שתלים בלסת העליונה הסתיימה לפני 5 שנים. לאחר העקירות בלסת התחתונה, הורכב לי גשר זמני שלא התאים וגרם לי בעיות רבות מאוד, כאב, סבל, אי יכולת לאכול כיאות. הגשר היה עקום ועבה ולא אסתטי. ביקשתי להחליפו, אך גם לשני הייתה אותה בעיה. הדבר גרם לי שמאז 02/2018 ועד היום אני לועסת בצד שמאל אלא רק בצד ימין. בשל העובדה שהגשר הזמני היה בעייתי מאוד השחיזו לי אין ספור פעמים את מקום השתלים כדי להלביש חזרה את הגשר הזמני. כאשר שוב ושוב זה קרה, עקרו לי שני ניבים שלא היו בתוכנית הטיפולים כלל וכלל, זאת כאשר באותו יום של העקירות, הייתי אורה להגיע לקחת מידות לקראת הרכבת הגשר הקבוע. מאז הגשר הקבוע בלסת התחתונה, הגשר העליון נושך לי באופן קבוע את הלחי והדבר גרם לפצעונים. מידי חודשיים לערך אני סובלת מדימום קל ודלקת בלסת העליונה בצד שמאל, המקום ממנו אי אפשר ללעוס מאז 02/2018. אין גישה למקום. כיום שני הגשרים [עליון ותחתון] אינם מאוזנים ואינם "נפגשים". בשום אופן אי אפשר לאכול בצד שמאל. פעולת הלעיסה לא מתקיימת. מאז הגשר הקבוע בלסת התחתונה, יש קושי לצחצמח שיניים כיוון שמבנה הגשר חוסם לי את היכולת הזו. האם אפשר להמשיך ללעוס רק בצד אחד של הפה. אציין כי איני יכולה לנגוס אוכל ואני מוגבלת באכילה שהיא חייבת להיות רכה. אציין ואדגיש כי הלעיסה של האוכל נעשית אך ורק בשן אחרונה [שן קבועה] של הלסת הימנית שבינתיים שקעה והמעטפת שלה נפלה, כך שאני רואה חלק עליו חיצוני של השן בצבע שחור. האם נוצרה כאן בעיה, האם אני זקוקה לתיקון/שיקום הפה מחדש, או אפשר כך להמשיך לחיות עם אכילה בצד אחד של הלסת. אני מודה לכם מראש.

ציטוט

איני יכול לדייק בתשובתי או לתת איבחון מקצועי אישי דרך האינטרנט, אבל באופן כללי - צריך להיות איזון בין הגשרים - העליון והתחתון,  ובין הצדדים - ימין ושמאל. ולא מצב שאת אוכלת רק על שן אחת.

התחברות

בודק...