פורום
ניווט בפורום

שלום,אני טס מחר בערב לחו"ל לתקופה של חצי שנה ואולי יותר.לצערי אתמול בערב התחלתי להרגיש הרגשה מוזרה בשיניים אי

ציטוט

שלום,
אני טס מחר בערב לחו"ל לתקופה של חצי שנה ואולי יותר.
לצערי אתמול בערב התחלתי להרגיש הרגשה מוזרה בשיניים איפה שהכתר נמצא ואני שם לב שחלק קטן ממנו נשבר, בחלק העליון (הכתר נמצא בלסת התחתונה).

אני לא מרגיש כאבים (גם בלעיסה), אך התחושה מאוד מעצבנת ואני גם הזמן מרגיש שמשהו לא בסדר גם יצא לי לשרוט קצת את הלשון בגלל השבר.

התייעצתי עם רופא במרפאת כללית, שם אמרו לי שכתר זמני לא יחזיק לתקופה של חצי שנה ועדיף ללכת לרופא שיניים פרטי שם יוכלו לעשות לי כתר קבוע מהיום למחר.
דיברתי עם 3 מרפאות פרטיות, כולם אמרו לי מינימום שבוע עד שהכתר יהיה מוכן.

כרגע אני לא יודע מה לעשות.

1. האופציה הראשונה, אני טס למזרח (מתחיל בבנגקוק), פשוט למצוא רופא מומלץ שמה שיסדר ויעשה כתר קבוע, יעלה כמה שיעלה.
2. לעשות כתר זמני (גם בבנגקוק כי אין לי כבר זמן בארץ), לפי מה שהבנתי זה תהליך יותר פשוט אבל לא יודע אם כתר זמני גם יחזיק לי לחצי שנה ואז אני אמצא את עצמי באותה נקודה בעוד כמה חודשיים שלוש.
3. להישאר במצב הנוכחי, להתפלל שלא יכאב 🙂 ובמידה ויכאב ויהיה בלתי נסבל לגשת לרופא בחו"ל ולתקן את השן.

יש אולי פתרון אחר?
תודה!

ציטוט

לחכות לכאב בטח לא הייתי מחכה. על כן שלוש אפשרויות שהן יותר טובות : 

א. יש מרפאות שבהן יש סורק דיגיטלי וגם מחרטה - בהן אפשר לייצר כתר תוך כמה שעות. 

ב. אפשרי גם להכין כתר זמני איכותי במרפאה ולהביקו עם דבק קבוע חזק, סיכוי סביר שכתר כזה ישרוד מספר חודשים כל עוד לא תאכל עליו דברים קשים מאוד או דביקים מאוד.

ג. אם נמצאים בבעייה בחו"ל, שמצריכה רופא שיניים בהקדם, אני ממליץ לברר עם השגרירות הישראלית / קונסוליה איפה הם עצמם מטפלים בשיניים, ולהגיע למרפאה איכותית כזו

בכל מקרה יש לזכור גם שהבעייה היא שאי אפשר מתיאור באינטרנט לדעת מה מצב השן ואם כל מה שצריך לעשות הוא כתר חדש. 

התחברות

בודק...