פורום
ניווט בפורום

סתימה רגילה ומעקב או שחייבים ממש שורש

ציטוט

שלום, היו לי כאבים בשן 35 (ללא צילום) הרופא אמר שזה חור רגיל וביצע סתימה לבנה.במשך חודש הרגשתי את טעם התרופות וכאב חזק בזמן חיכוך ולעיסה. יכולתי לאכול רק אוכל רך ונוזלי. חזרתי לרופא והדגשתי שאני לא מעוניינת בסתימת שורש בשום פנים, הוא אמר שגם אין צורך(כי הכאב רק בלעיסה ולאחר בדיקות נקישה ולחץ עם המכשיר אמר שזה רק נוזלים,שוב התנגד לצילום). לאחר שסיים הודיע לי שהסיר את העצב ושם תחבושת לדרמיקס ולחזור אליו לסתימת שורש. האם אפשרי להוציא את התחבושת ולעשות סתימה רגילה ולעקוב או שחייבים שורש כעת? תודה

ציטוט

לפי מה שהבנת וכתבת כאן, אם פתחו את השן שמו לדרמיקס, הרי שזהו חומר שמשתמשים בו כאשר מאובחנת דלקת בעצב ופותחים חלל גישה אל איזור העצב, מוציאים אותו ומבצעים חיטוי, ולאחר מכן שמים את הלדרמיקס, ואחריה סתימה זמנית. פעולה זו הינה למעשה החלק הראשון בביצוע טיפול שורש, אם אין אפשרות להשלימו בטיפול אחד בודד. פעולה זו נקראת "אקסטירפציה" ולאחר מכן ההמשך יהיה השלמת הטיפול לביצוע טיפול שורש מלא. לגבי תהליכים רפואיים , איבחונים, הסברים והמשך טיפול - תמיד יש לברר עם הרופא המטפל האישי במה מדובר, בכדי להבין את ההליך ולהסכים לו. 

התחברות

בודק...