פורום
ניווט בפורום

חור ללא עששת

ציטוט

האם אפשר לבצע סתימה בחור שאין בו עששת מבלי לקדוח בחור? לצורך העניים אם מעט מהשכבה של השן נהרסע ויש מן בור קטן ללא עששת בשן?
מה לגבי ניבים שנשחקו וכמון אין עששת בקצה. האם אפשר להשלים עם קומפוזיט את ניב מבלי ללטש אותו?

ציטוט

"עששת" היא המילה העברית היפה יותר ל-"חור בשן" . מכיוון שהחיידקים הם מיקרוסקופיים ובלתי נראים, ומכיוון שהידבקוטת חומר הסתימה לשן תלוי גם בהכנה מכאנית, ברוב המוחלט של המקרים יש לנקות גם פיזית את האתר המטופל. לגבי מצבך האישי איני יודע במה מדובר ולא אוכל לייעץ באינטרנט בצורה אישית מקצועית, עליך להתייעץ עם הרופא האישי שלך

ציטוט

חשבתי שעששת היא בעצם כאשר יש שחור באיזור החור.
לגבי השאלה שלי על הניבים, הניבים שלי איבדו את הצורה שלהם כלומר נשחקו. אני מבין שזה תיאורטי כי כמובן אינך רואה את השיניים שלי אך באופן כללי, כאשר רוצים לעצב ניב שנשחק מחדש, איך עושים זאת? מה השיטה? הכי חשוב לי שהניב לא ייהרב יותר כלומר לא לחדד את הניב עצמו אלא אם יש אפשרות להשתמש בחומר ולבנות אותו על הניב

ציטוט
ציטוט

יש שיטות שונות, בין אם מילוי הסדקים בקומפוזיט (סתימה לבנה), בין אם ציפויי חרסינה, בין אם כתרים, אבל החשוב מכל הוא לאבחן את מקור השחיקה של השיניים. למשל אם הבעייה נובעת מחריקת שיניים כרונית (ברוקסיזם) יש לטפל בבעייה זו לפני שניגשים לביצוע שיחזורים מסוגים שונים.

מעבר לכך אדגיש בפניך כי כבר עניתי: "לגבי מצבך האישי איני יודע במה מדובר ולא אוכל לייעץ באינטרנט בצורה אישית מקצועית, עליך להתייעץ עם הרופא האישי שלך".

ציטוט

רציתי לדעת תיאורטית איך מבצעים דבר כזה. אין לי סדק בניבים אלא שהם איבדו את החדות שלהם ועכשיו הם בערך שטוחים. אני לא שם לב לשחיקת שיניים אך הרופא אמר שהשיניים שלי נשחקו. אוסיף ואומר שכן פעם אחת בזמן שינה ממש לקראת ערות, היה לי איזשהו חלום שקשור למציאות והייתי חצי ער וחרקתי את השיניים מאוד חזק והייתי ער לזה. כשקמתי ראיתי שחיקה בניב תחתון ושחיקה קטנה בשן קדמית עליונה בחלק תחתון שלה. האם זה מעיד תיאורטית על שחיקה כרונית? אני שם לב גם שלפעמים כשאני במאמץ פיזי נקודתי השינייפ שלי ננעלות באופן אוטומטי

ציטוט

במהלך חיינו כל השיניים עוברות סוגים שונים של שחיקה לעומת המצב בו הן בקעו. כדי לקבוע אם זו שחיקה נורמלית או שחיקה מוגזמת בשל חריקות שיניים ו/או הידוק שיניים יש צורך בבדיקה של הרופא האישי ובהחלטות טיפוליות כפי שמפורט במאמר הנ"ל שצירפתי. ממליץ לך לעיין בו.

התחברות

בודק...