פורום
ניווט בפורום

שיניים עם סתימות

ציטוט

יש לי כ10-15 שיניים עם סתימות, חלקן/רובן קטנות. האם תיאורטית יש סיכוי רב יותר ששיניים אלה ייהרסו בעוד שנים רבות ואאלץ לעשות כתרים שאפילו לעקור או שסתימות קטנות/בינוניות מסייעות להגנה על השן? יש לי פחד תמידי להישאר בלי שיניים בגיל מבוגר.. כרגע המצב של השיניים שלי, למרות הסתימות הוא טוב כי אחו סתימות קטנות חלקן או רובן ויש לי טיפול שורש אחד שעשיתי והשיניים שלי לבנות ונראות בריאות. השאלה שלי היא תיאורטית

ציטוט

שן שנפגעה מעששת תהיה תיאורטית חשופה יותר לפגיעה עתידית, ברמה התיאורטית, למשל אם יש סדקים בסתימה, חוסר התאמה, שבר של הסתימה וכולי. על כן מומלץ לשמור על בריאות החניכיים והשיניים בצורה מקסימלית, ע"י ביקורים תקופתיים וטיפול עם השיננית ורופא השיניים, ובדיקה שנתית, תוך כדי הקפדה על היגיינה אוראלית טובה בבית

ציטוט

לפי דבריך, שן עם סתימה תהיה חשופה לפגיעה בעתיד במידה והסתימה לא תקינה/פגומה/סדוקה? אך כל עוד הסתימה תקינה, השן כנראה תהיה בסדר?

ציטוט

לא מדוייק. השיניים תמיד חשופות לפגיעה מחריצים שונים בשן עצמה, או ממחלות חניכיים בהיעדר היגיינה אוראלית טובה. ככל שהחור היה גדול יותר והסתימה גדולה יותר, כך השן תהיה  חשופה יותר לבעייה עתידית. ועל כן תמיד כדאי להגיע לרוטינה קבועה של טיפולי מניעה, 2-3-4 פעמים בשנה טיפול עם השיננית, ופעם בשנה לבדיקה שנתית עם הרופא האישי. כך, גם אם מתחילה בעייה, היחא תתגלה בהקדם והתיקון יהיה קל יותר וזול יותר

התחברות

בודק...