פורום
ניווט בפורום

שמירה על הגיינה

ציטוט

היי, לצערי אני סובלת מגנטיקת שיניים לא מיטבית (לאבי שתלים בכל הפה מגיל צעיר מאוד). יש לי סתימות בהרבה שיניים, טיפול שורש אחד ושן טוחנת אחת שנעקרה כירורגית אחרי כיס חניכיים עמוק. אני עומדת לעשות שתל ומאוד חוששת מאפשרות של זיהום. אני מצחצחת פעמיים ביום במברשת חשמלית ומשתמשת בסילונית, הולכת לשיננית, נמנעת ממתוקים כמעט לגמרי ובכל זאת יש אנשים שפשוט יש להם שיניים טובות לא משנה כמה מתוקים יאכלו. האם יש חשש מחזרה של כיס חניכיים בשתל ואיך אפשר למנוע אותו? ובאופן כללי מה אפשר לעשות מעבר למה שציינתי כדי לשמור על השיניים? האם יש ציפוי או טיפול מניעתי כלשהו שיכול לסייע?

ציטוט

יש סיבות רבות לבעיות שיניים וחניכיים בחלל הפה. בהחלט ייתכן שיש קשר לגנטיקה, וטוב את עושה שאת במודעות גבוהה לכך. גנטיקה אי אפשר לשנות, אבל המודעות וההקפדה על טיפולים מניעתיים חשובה ביותר, בדיוק כמו בכל בעייה רפואית אחרת. חשוב לקבל תוכנית מניעה מהרופא האישי ומהשיננית הקבועה שלך, למשל 3-4 פעמים בשנה טיפול בחניכיים ופעמיים בשנה בדיקה יסודית של הרופא האישי, לקבל בכל פעם הדרכה יסודית כיצד לבצע צחצוח והיגיינה אוראלית נכונה וטובה בבית. כמו כן המלצות למשחת שיניים ושטיפות פה בהתאם. דברים נוספים שמשפיעים על המצב הם עישון, בריאות כללית, תרופות קבועות, הרגלים אוראליים מזיקים אחרים (למשל צחצוח חזק מדי, למשל חריקות שיניים, למשל שחיקת שיניים וכולי), למשל סוג התזונה (המחשבה שרק להימנע ממתוק תועיל היא לא נכונה, גם חטיפים מלוחים למשל גורמים לעששת, גם שתייה מוגזת ו/או ממותקת, וכולי).

התחברות

בודק...