פורום
ניווט בפורום

משחת שיניים דקפינול

ציטוט

שלום,
האם משחת שיניים דקפינול (עם דלמופינול) יכולה לפגוע במיקרופלורה הטבעית בפה (הכוונה בחיידקים שאינם פתוגנים)?
השיניים שלי במצב טוב (לפי ביקורות של חצי שנה אצל רופא השיניים במשך הרבה שנים) ולא רוצה לפגוע באיזון הטבעי שם, אך יש לי תופעה מציקה של מעין לכלוך כהה בקצה השיניים בחיבור עם החניכיים. הלכלוך מופיע בד"כ אחרי האוכל ויורד בגירוד של הציפורן, אך מאוד מציק לי (והחל לפני שנתיים לערך אחרי טיפול אצל שיננית).
החלפתי שיננית והיא אמרה שזה כנראה פלאק והמליצה לי על שימוש במשחת שיניים דקפינול.
האם אכן כדאי להשתמש בה?
חוששת שמא יחלו לי בעיות בפה עקב שינוי מאזן המיקרואורגניזמים בפה..
תודה רבה!

ציטוט

ייתכן ומה שאתה רואה הוא תופעה שנקראת black line, הכתמה בצרת פס כהה בגין פעילות חיידקים שמכונים כרומטוגניים. בכל מקרה שיפור בהיגיינה האוראלית יכול מאוד לעזור, ובראש ובראשונה תירגול של צחצוח נכון עם השיננית. משחות שיניים שונות יכולות לסייע, כמו פארודונטקס, דהקפינול, אבל גם כל משחת שיניים רגילה אחרת. אם מה שניסית לא עוזר, תנסה עם משחה אחרת, אבל הדגש הוא על הצחצוח הפיזי הנכון . דהקפינול בהחלט יכולה לשנות את הפלורה החיידקית פה, אבל לאו דווקא לרעה. ניסוי וטעייה או למידה. אי אפשר מראש לנחש איך תשפיע משחה מסויימת עליך דווקא

ציטוט

הבנתי. תודה רבה.
השיננית וגם רופא השיניים אומרים שאני מצחצחת טוב. זה גם מאוד הפתיע אותם התופעה הזו.. מה שכן, הם לא יכלו להסתכל עליה כי באתי אליהם לא אחרי אוכל וכן אחרי שצחצחתי שיניים.

התחברות

בודק...