פורום
ניווט בפורום

סתימות

ציטוט

אני מבין שסתימות מונעות הדרדרות של מצב השן ושמאוד קריטי לבצע סתימות כשיש חור. עלתה בי תהייה, הרי שכשמבצעים סתימה, מורידים עוד חומר שן בריא, ובעצם ״מגדילים״ את החור. אני לא מבין איך סתימה עם קדיחה בשן מונעת הדרדרות של מצב השן. האם שן עם סתימה יכולה להחזיק לכל החיים? אשמח להסבר בעניין

ציטוט

סתימות נועדות לאטום חור שנוצר בשן לאחר ריקבון שנגרם בגלל פעילות של חיידקים, ללא סילוק החיידקים וניקוי הריקבון המצב רק יחמיר, ועל כן הטיפול הראשוני בחור הינו סתימה  . רופא זהיר וסבלני יסלק באיטיות ובדייקנות רק את הריקבון ולא יפגע בחומר שן בריא. האם סתימה תחזיק מעמד לכל החיים - סביר להניח שלא. אך גילוי מוקדם של סתימה שבורה וביצוע החלפתה הינו מה שחשוב, שכן שום דבר לא "מחזיק מעמד לכל החיים"

ציטוט

כנראה לא ניסחתי נכון. הכוונה שלי ב״מחזיק לכל החיים״ היא בעצם האם החור שבשן יוכל להשאר במצב סטטי הזה למשך כל החיים( כלומר עשרות שנים) ללא הדרדרות וצורך בטיפול שורש. בלי קשר לצורך בהחלפת הסתימה

ציטוט

בתיאוריה - אם אין סדק בסתימה, ואין חור אחר מכיוון אחר בשן, ואין מצב אחר שיכול להזיק לשן (למשל חבלה, למשל דלקת חניכיים, למשל חריקת שיניים וכולי) - אין כל סיבה שתהיה החמרה במצב

התחברות

בודק...