פורום
ניווט בפורום

עששת עמוקה בשן בינה - טיפול או הימנעות

ציטוט

רופא השיניים שלי, שאותו אני מעריך מאוד, אמר לי שאין צורך בטיפול בשן בינה שלי שהתגלתה בה, בצילום, עששת עמוקה, וזאת מאחר שאין בה כל רגישות, ומאחר שקיימת אפשרות שאפילו בעתיד לא יתפתחו בה כאבים. האם נכון יהיה לקחת את הסיכון של זיהום בעוד כמה חודשים, או שנים, בהתאם לדעתו של הרופא? יניב

ציטוט

נדמה לי ששאלת זאת לפני מספר ימים או שמישהו שאל שאלה דומה מאוד. בכל מקרה עששת עמוקה דינה להחמיר, לגרום לזיהום ולכאב, ואולי אף לסיבוכים מיותרים חמורים יותר. על כן דעתי המקצועית האישית - לטפל בכל מוקד עששת בהתאם למצב ובהתאם לפרוגנוזה, ולא לחכות. אדגיש כי זאת דיעה כללית ולא איבחון לגבי מצבך. אתה יכול לחזור אל הרופא האישי ולדון עימו שוב במצב זה שלך, או להתייעץ עם רופא נוסף. דרך האינטרנט אין בדיקות אישיות והמלצות אישיות

ציטוט

אם עקרונית לא רצוי לדחות טיפול בעששת עמוקה בשן בינה, אך הרופא המטפל אומר וקובע שאפשר בהחלט לדחות את הטיפול במקרה שלי ואין צורך לעשות עכשיו טיפול כלשהו (לדעתו, הטיפול המתאים במקרה שלי הוא טיפול שורש, לא עקירה), האם אין סתירה בין העיקרון הנ"ל לבין הקביעה הנ"ל בנסיבות העניין, והאם נכון יהיה מצידי, כמטופל, להעדיף את קביעת הרופא המטפל על פני העיקרון? יניב

ציטוט

שוב, ואני לא יודע ממש איך להסביר את עמדתי טוב יותר, אם בשן יש עששת והיא זקוקה לטיפול, למשל לטיפול שורש לפי תיאורך, אזי בהקדם לסלק את העששת ולסיים את הטיפול. זה העיקרון הבסיסי וזה הסבר בפורום אינטרנטי, ללא יכולת לקבוע במדוייק מה מצבך ומה הטיפול המומלץ. אתה יכול להתייעץ עם הרופא האישי שלך שוב, בכדי לקבל תשובות מדוייקות, וזכותך גם לגשת לחוות דעת שנייה עם רופא אחר.

התחברות

בודק...