פורום
ניווט בפורום

סימנים מהגשר

ציטוט

הסירו לי את הגשר לפני כ12 שנה ונשארו לי סימנים לבנים מסביב לקוביות בגלל צחצוח לקוי. הייתי אצל הרופא לצורך סתימות והיה חור תמוד ס לבן ואמר שלשוב למלא אותו כי הלבן הוא איזור חלש יותר בשן. בהתחלה הוא לא ייחס חשיבות והסבתי רת תשומת ליבו לור כי רופא קודם אמר שצריך לעשות בו סתימה. בכל מקרה, מה שהשאיג אותי בכל העניין זה שהוא אמר שהאיזור הלבן בשן הוא חלש. האם עליי לדאוג יותר מדי מכך? האם האיזור הלבן הזה מועד לחורים/סדקים וכו? האם סביר להניח שמתישהו שיניים אלו יגיעו לנצב של טיפול שורש בהכרח או שהחולשה שלהן היא די מינורית? אלו פסים די דקים

ציטוט

צריך לוודא ולאבחן את מהות הכתמים הלבנים ולבצע מעקב או טיפול. לעיתים אלו פשוט שרידי דבק דקיקים. לעיתים זו תופעה בגלל הדבקה כה ממושכת או בגלל שיטת ההדבקה, ואז ייתכן והאיזור חלש יותר ברמה המיקרוסקופית לעומת שאר האמאייל. במידה וכך הוא המצב או שהמצב מחמיר ונוצרים חורים באיזורים אלו, כמובן לטפל בהקדם

ציטוט

זה כך כבר 12 שנה. השאלה שלי היא האם עליי לדאוג יותר מדי מהתדרדרות של השיניים בעקבות כך או שאם זה לא קריטי?

ציטוט

"לדאוג יותר מדי" זה אף פעם לא טוב. פשוט להקפיד על בדיקות וטיפולים תקופתיים  (לשמל טיפול שיננית כל 3-4 חודשים + פלואוריד + הדרכה בהיגיינה אוראלית וייעוץ מותאם אישי), ובדיקה עם הרופא האישי אחת לשנה לפחות.

התחברות

בודק...