פורום
ניווט בפורום

סתימה/ללא סתימה

ציטוט

אני רואה הרבה פעמים שמצב של סתימה מתדרדר לטיפול שורש. השאלה שלי האם כל מצב מצריך בהכרח סתימה? יש לי על שן טוחנת בחריץ פס מאוד דק בצבע חום. רופא אחד רשם את זה בתוכנית טיפול, רוםא אחר לא. שניהם בקופת חולים. אחד רשם כל ״פיפס״ והשני אומר עדיף לא לגעת בדברים שהם מאוד מינוריים. מה לעשות? אולי כדאי לא לעשות סתימה כרגע ולניות כל הזמן במעקב? הדבר שהכי מטריד אותי בסתימה זה הורדת חומר שן בריא, וכשהעששת מאוד קטנה, אבל בחריץ של השן, אני מניח שקשה להוריד מעט. בסתימה אחרת ביקשתי מהרוםא להוריד כמה שפחות והוא אמר שהוא יודע מה לעשות, וזה גרם לי לחשוב שאולי הוא מרגיש שאני חלילה מזלזל אך ביקשתי רק כי רציתי להדגיש שזה חשוב לי

ציטוט

אתה צודק שהחשש הוא מהורדת חומר שן בריא - וברפואת שיניים מודרנית כבר לא מבצעים הרחבות כמו פעם, בתנאי שמשתמשים בחומרים שמכונים "הסתימה הלסנה" או "קומפוזיט". ואז בהחלט ניתן לבצע רק ניקוי של החריץ או העששת ההתחלתית עם מכשירים דקים מאוד, ולאטום עם חומר מיוחד זה. לגבי האם לבצע או לא - אם אין התחלה של עששת, ואין לך באופן כללי מקרי עששת רבים בפה, אפשר להסתפק תיאורטית במעקב כל 6 חודשים

ציטוט

אם יש לי שצי סתימות אמלגם, זה אומר שמתחת לסתימה הורד האבה חומר שן? לפי צילום נשך שעשיתי נראה כאילו אין עומק לחור אלא רק המשטח של הסתימה

ציטוט

ככל שהחור היה עמוק יותר, ובמיוחד אם השתמשו באמלגם, כך הקידוח בשן עמוק יותר

התחברות

בודק...