פורום
ניווט בפורום

עזרה בבקשה מה זה אומר?

ציטוט

יש לי איזה כאב שלפי דעתי אחת מ-2 שיניים שאחת לפני שנתיים בערך נעשה לי סתימה לבנה והשניה שן אמיתית. הכאבים במשך היום כמעט ואין בכלל , הכאב הגדול קורה אחרי ניקוי בין השיניים + צחצוח שבסופו שאני יורקת ושוטפת יוצא דם : אבל רק באיזור אחרי השטיפה והניקוי של השיניים האלה , אם לא אצחצח ואנקה שם לא יירד לי דם. מה זה אומר שיש כבר דלקת או שזה משהו אחר ואם כן מה יכול להיות, חשבתי בהתחלה אולי רגישות זמנית אבל זה נמשך ורגישות לא היה כואב בצחצוח ובניקוי ובטח לא דם לדעתי מה זה יכול להיות?

ציטוט

נשמע לי כמו סתימה שנשברה או ריקבון נוסף / חוזר באיזור, מה שגורים לדחיסת מזון אל תוך החניכיים, דלקת בחניכיים וכאב מלווה בדימום. אבל כמובן שאיבחון מדוייק ייעשה רק במרפאת השיניים... גשי לבדיקה

כל טוב,

ציטוט

וגם לא נראה לי שזה רק דלקת חניכיים כי היום המקום של השן הזאת או שתיהן ממש כואבת או שיכול להיות מצב שדלקת חניכיים עשתה דלקת / חור בשן שאיאלץ לעשות כבר טיפולים בשן ולא רק שיראו את החניכיים במיוחד שהיום זה ממש כואב/מציק , ומה מה שאמרת בעקבות דחיסת מזון מה זה אומרת דלקת / חור חדש שנעשה והתפתח לידי דלקת שעושה גם דלקת חניכיים חוץ מחור?

ציטוט

אם יש חור, אוכל נדחס לתוכו ולפעמים גם לחניכיים. לכן יכול להיות שזה הגורם לכאבייך, ולאו דווקא החור. בכל מרקה - אבחנה מדוייקת והצעה לטיפול ייעשו רק במרפאת השיניים....

כל טוב

ציטוט

מה אפשר בינתיים לשים/לקחת להקלה עד שאלך לבדיקה מסודרת במרפאה?

ציטוט

לנזות לנקות את האיזור בעדינות אך ביסודיות עם מברשת, חוט דנטלי, קיסם. לעשות שטיפות פה של כוז מים חמים עם כפית מלח מספר פעמים ביום, ולקבוע תור בהקדם למרפאה...
כל טוב,

התחברות

בודק...